Cumartesi , 27 Şubat 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Umman Telefon Kodu

Umman Telefon Kodu

Umman Telefon Kodu Kaçtır?

Umman ülke telefon kodu kaçtır?

Umman telefon kodu +968′ dir.

Umman konum olarak Güneybatı Asya’da Arap Yarımadasının güneyinde bulunan bir ülkedir. Ülkenin resmi dili Arapçadır. Yaşayan halkın büyük bir kısmı Müslümandır. Ülke yaz ve kış aylarında oldukça az yağmur almakta olup kurak bir yıl geçirmektedir. Sahil kesimi iç kesimlere göre oldukça fazla yağmur almaktadır. Ülkenin başkenti körfezin kıyısında olduğu için iç kesimlere göre daha serin olup fazla yağış almaktadır.

Ülkenin ekonomisi diğer ülkeler gibi tarım ve hayvancılığa değil, petrol ve doğal gaza dayanmaktadır. Yaşan insanların yaşam kalitesi artmış ve ekonomisini iyi duruma petrol getirmiştir. Bunların yanı sıra ülkenin sanayisi oldukça gelişmiştir. İşlenen petrol ve doğal gazın ihracatı sağlanmaktadır. Ülkede tarıma elverişli alanlar kısıtlı olup ülkenin bir bölümü çölden oluşmaktadır. Balıkçılık ve el dokumasından yapılan halı ve kilimler ülkede oldukça gelişmiştir.

Ülkenin mutfağı Türk ve Arap mutfağından lezzetler taşımaktadır. Hamur işleri börekler ve yağlı yemekler ön plandadır. Ülkede en çok tercih edilen ve sevilen tatlı helvadır. Ülkede alkolü her yerde bulmanız mümkün değildir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir