X

Ürdün Telefon Kodu

Ürdün Telefon Kodu Kaçtır?

Ürdün ülke telefon kodu kaçtır?

Ürdün telefon kodu +962′ dir.

Ürdün ülkesi konum olarak Ortadoğu da bulunan bir devlettir. Ülkede yasalarca kabul edilen resmi dil Arapçadır. Yaşayan halkın neredeyse tamamı Müslümandır. Ülke az bir nüfusa sahiptir yaşayan kişi sayısı 6 milyondur. Az fakat huzurlu ve güvenli bir ülkedir. Akdeniz ikliminin etkisi altında olan ülke yazları sıcak kışları ise yağışlı ve serin geçmektedir.

Yazları alçak kesimlerde aşırı sıcaktan kuraklık görülmekte olup dağların yamaçlar ve yüksek kesimlerde bu gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Ülkede bulunan Lut Gölü çevresinde yağışlar neredeyse yok denecek kadar azdır. Ülkede yer altı kaynakları yok denecek kadar azken fosfat bulunmaktadır. Ülkenin bir kısmı çöl olduğu için tarım yapılmakta olan alanlar kısıtlıdır.

Ülkede yaşayan halk başkent olan Amman a göç etmektedir. Tarıma elverişli arazilerin az olması sebebiyle köyde durmayan halk şehre göç etmekte olup, hükümetin buna çare aramak için köylere ekonomik açıdan daha fazla hizmet götürmesi yolların daha bakımlı olması gibi çalışmaları başlattığı gözlemlenmiştir. Ekonomik açıdan dışa bağlı ve yardımlarla ayakta duran bir ülkedir.

BöcekBaşı: