Perşembe , 28 Eylül 2023
uruguay plaka kodu

Uruguay Plakası Nedir?

Uruguay Plakası nedir?

Uruguay Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Uruguay ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

ROU Nerenin Plakası?

ROU hangi ülkenin plakası?

Uruguay uluslararası plaka kodu ”ROU” dir.

Uruguay Hakkında Genel Bilgilendirme

Uruguay Güney Amerika’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 3,419,516 kişidir. Ülkenin bir kısmı yeşil alan olduğu için hayvanlara otlak olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle hayvancılık gelişmiştir. Uruguay da bebek ölümleri ve kadına şiddet olayları neredeyse hiç yok denecek kadar azdır bu nedenle Dünyanın en yaşanabilir ülkesi seçilmiştir.

Okuma yazma oranı ülkede yüksektir. Okuma yazma bilmeyen yok denecek kadar azdır. Demokrasi çok nettir. Yasalardan başka kararlar uygulanmıyor denilebilir. Uruguay’ın devlet başkanı makam arabası kullanmıyor ve lükse önem vermiyor. Ülke ekonomisine gelecek olursak, ülke yeşil alanlarla kaplı olduğu için hayvancılık ve tarım gelişmiştir. Tarım mahsulleri içinde, buğday ve mısır üretimi yapılmaktadır.

Sanayi ise tarımla ilgili gelişmiştir. Un fabrikası ve yetişen hayvanların kesildikten sonra paketlenmesi gibi işlemler yapılmaktadır. Hammadde içinde fabrikalar vardır. Yer altı kaynakları bakımından zengin bir ülke değildir ülkede petrol yoktur. Ülke ekonomisi et ve et ürünlerinin ihracatı yün ve hammadde ihracatı ile ayakta durmaktadır. Ülkede ulaşım kolaydır. Demiryolu, hava alanı ve kara yolu bulunmaktadır. Yollar asfalt ve bakımlıdır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir