Perşembe , 14 Eylül 2023
+598 nerenin kodu

Uruguay Telefon Kodu

Uruguay Telefon Kodu Kaçtır?

Uruguay ülke telefon kodu kaçtır?

+598 Nerenin Telefon kodu?

+598 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Uruguay telefon kodu +598′ dur.

Uruguay konum olarak Güney Amerika kıtasının güneydoğusunda bulunan bir devlettir. Ülkenin Resmi dili İspanyolcadır. Ülkede İngilizce resmi dil olmamasına rağmen hemen hemen herkes tarafından konuşulmaktadır. Uruguay’ın resmi bir dini yoktur. Her din insanların inancına bağlı olarak bırakılmıştır. Ülkenin büyük bir kısmı otlaklarla kaplı olduğu için ülkede hayvancılık oldukça fazla gelişmiştir. Tarımda ekonomide oldukça fazla önemli bir yere sahip olduğu için ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanıyor diyebilir. Ülkede büyük baş ve küçükbaş hayvan yetiştirilmekte olup, et, et ürünleri ve bu hayvanların derileri ihracata konu olmuştur.

Ülkede ılıman bir iklim görülmektedir. Yaz ve kış aylarında sıcaklık farklılık gösterirken çok aşırı derecelere rastlanmaz. Ülkede akarsuların çok olması nedeniyle hava oldukça nemlidir. Sabah erken saatlerde ise fazla sis hayatı olumsuz etkilemektedir. Ülkenin mutfağında tüketilen besin kırmızı ettir. Kızartması ve sulu yemeklerin içinde kullanılması yiyenleri memnun etmektedir. Kızarmış biftek en çok tüketilen yemekler arasındadır. Uruguay’ın peyniri İsviçre’nin olduğu gibi meşhurdur. Yemeklerin yanında bira ikram edilmektedir.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir