X

Uruguay Uluslararası Plaka Kodu

Uruguay Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Uruguay ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Uruguay uluslararası plaka kodu ”ROU” dur.

Uruguay Güney Amerika’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 3,419,516kişidir. Ülkenin bir kısmı yeşil alan olduğu için hayvanlara otlak olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle hayvancılık gelişmiştir. Uruguay da bebek ölümleri ve kadına şiddet olayları neredeyse hiç yok denecek kadar azdır bu nedenle Dünyanın en yaşanabilir ülkesi seçilmiştir.

Okuma yazma oranı ülkede yüksektir. Okuma yazma bilmeyen yok denecek kadar azdır. Demokrasi çok nettir. Yasalardan başka kararlar uygulanmıyor denilebilir. Uruguay’ın devlet başkanı makam arabası kullanmıyor ve lükse önem vermiyor. Ülke ekonomisine gelecek olursak, ülke yeşil alanlarla kaplı olduğu için hayvancılık ve tarım gelişmiştir. Tarım mahsulleri içinde, buğday ve mısır üretimi yapılmaktadır.

Sanayi ise tarımla ilgili gelişmiştir. Un fabrikası ve yetişen hayvanların kesildikten sonra paketlenmesi gibi işlemler yapılmaktadır. Hammadde içinde fabrikalar vardır. Yer altı kaynakları bakımından zengin bir ülke değildir ülkede petrol yoktur. Ülke ekonomisi et ve et ürünlerinin ihracatı yün ve hammadde ihracatı ile ayakta durmaktadır. Ülkede ulaşım kolaydır. Demiryolu, hava alanı ve kara yolu bulunmaktadır. Yollar asfalt ve bakımlıdır.

BöcekBaşı: