X

Uşak Alan Kodu Kaçtır?

Uşak Alan Kodu Kaçtır?

Uşak Telefon Kodu Kaçtır?

Uşak alan kodu 276′ dır.

Uşak Ege Bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Ege bölgesinde ki iklim tipine yani Akdeniz ikliminin etkisinde kalırken aynı zamanda iç batı anadolu ya yakınlığından dolayı zaman zaman Karasal İklimin de etkisinde kalmaktadır. Bu nedenle Uşak ilimizde yetiştirilen ürünlerin çeşitliliği oldukça fazladır. Oldukça verimli topraklara sahip olduğundan yetiştirilen ürünlerin doğallığı oldukça fazladır.

Ülkemizin sanayi girişimlerinin ilk yaptığı illerimizden birisi olma özelliğini de korumaktadır. Uşak Şeker Fabrikası, ülkemizin sanayi girişimleri arasında büyük bir kilometre taşı olarak anılmaktadır. Ayrıca dokumacılığın oldukça önemli olduğundan da bahsetmeliyiz. Bu konuda halı, kilim ve battaniye dokuamalarında ülkemizde önce gelen yerler arasındadır. Özellikle de battaniyeleri oldukça meşhurdur ve sadece ülkemizde değl yurt dışında da talep görmektedir.

Uşak ili içerisinde yer alan Kanyon, sadece yurt içinden değil aynı zamanda yurt dışından gelen misafirleri de ağırlamaktadır. Dünyada ki sayılı Kanyonlar arasında olduğu belirtilen Uşak Kanyonu ziyaretçilerine görsel bir şölen sunmaktadır.

 

BöcekBaşı: