X

Vallis Fununa Adaları Telefon Kodu

Vallis Fununa Adaları Telefon Kodu Kaçtır?

Vallis Fununa Adaları ülke telefon kodu kaçtır?

Vallis Fununa Adaları telefon kodu +681′ dir.

Vallis Fununa adaları Fransa’nın denizaşırı topraklarında bulunan ve birçok adanın birleşmesiyle bir ada ülkesi haline gelmiştir. Ülkenin kendine ait resmi dili ve bayrağı bulunmaktadır. bunların yanı sıra ülke tropikal iklimin etkisi altındadır. Tropikal iklimin avantajı olan tropik ormanlar bulunmaktadır. bu ormanlar ülkede yaşayan insanların geçim kaynağı olurken, ekonomik açıdan da katkı sağlamaktadır.

Ülkenin ekonomisi tarım, hayvancılık ve ormancılığa dayanmaktadır. Tarıma elverişli alanlarda üretilen mahsuller kış aylarında ülke soğuk olduğu için, durdurulmaktadır. Hayvancılıkta ise kümes hayvancılığı yapılmaktadır. Ülkede ki kalın ve sağlam yapıdaki ağaçlardan kereste üretimi yapılmaktadır. Sanayisi büyük ölçüde gelişmeyen ülkenin, kereste ve kibrit yapımına dayanan sanayisi bulunmaktadır.

Yaz ve kış aylarında turist akımına uğrayan ülkenin ekonomisini ayakta tutan en büyük etken turizmdir. Yaz aylarında gece hayatı ülkede canlıyken kış aylarında ise, kış sporlarının yapıldığı birçok aktiviteye katılma şansınız bulunmaktadır. Bunların yanı sıra ülkenin mutfağında Fransız mutfağından esintiler bulmanız mümkündür. Meşhur peyniri birçok yemekte kullanılmaktadır. Ada ülkesi olduğu için balık ve deniz mahsulleri mutfakta fazla bir şekilde kullanılmaktadır.

BöcekBaşı: