X

Van Alan Kodu Kaçtır?

Van Alan Kodu Kaçtır?

Van Telefon Kodu Kaçtır?

Van alan kodu 432′ dir.

Van ilimiz Doğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Bulunduğu konum itibariyle Karasal İklim koşullarının etkisi altında kalmakadır. Bu iklimin özelliğinden dolayı kışları yoğun kar yağışı altında geçmektedir. Bu kar yağışı o kadar fazladır ki evlerin boylarına ulaşabilir. Yaz mevsiminde ise serin bir dönem yaşanmaktadır.

Van Gölü oldukça büyük yüz ölçümü ile adeta bir küçük denizi andırmaktadır. Van Gölü birçok özellğinden dolayı diğer göllerden ayrılmaktadır. Bu özelliklerden biriside suyunun sodalı olmasıdır. Sodalı suyun içerisinde balıklar yaşamaktadır ve balıkçılık Van Gölünde oldukça önemli bir faaliyettir. Balıkların da oldukça lezzetli olduğunu söylememizde fayda var. Ayrıca belirtmeliyiz ki Van Gölü üzerinden tren geçmektedir. Evet yanlış duymadınız Van Gölü üzerinden tren geçmektedir. Hazırlanan bir teknoloji sayesinde treni gölün bir ucundan diğer ucuna taşıyan bir sistem kurulmuştur. Bunun nedeni daha kısa yoldan ulaşıma devam etmektir.

Van ilimize ait bir diğer özellikte Van Kedileridir. Van kedilerinin bir gözü diğerinden farklı renktedir. Bu özellikleri onları dünyanın en özel kedilerinden birisi yapmaktadır.

BöcekBaşı: