X

Venezuela Telefon Kodu

Venezuela Telefon Kodu Kaçtır?

Venezuela ülke telefon kodu kaçtır?

Venezuela telefon kodu +58′ dir

Venezuela ülkesi konum olarak Güney Amerika’nın kuzeyinde bulunan bir ülkedir. Ülkede konuşulan resmi dil İspanyolcadır. Ülkede yaşayan kişi sayısı 30 milyondur. Ülke Tropikal iklimin etkisi altındadır. Ülkede sıcaklık bölgelere göre değişmektedir. Yüksek kesimlerde yağış ve serin hava gözlemlenirken alçak kesimlerde ise hava kurak ve sıcak geçmektedir. Gündüz ve gece sıcaklık arasında fark vardır.

Ülkenin büyük bir kısmı ormanlarla kaplıdır. Bu ormanlarda birçok yabani hayvanı görmek mümkündür. Yaban kedisi, aslan ve sürüngen hayvanlar bu ormanda yaşamaktadır. Ülke yer altı kaynakları bakımından oldukça zengindir. Ülkede bulunan petrol ekonomiyi ayakta tutan bir etken olmuş, bunun yanı sıra yaşayan insanların refah düzeyini de arttırmıştır.

Ülke petrol de dünya çapında ilk sıralarda yerini almaktadır. Ülkede petrol geçim kaynağı olmuştur. Bulunan petrolü işlemek için sanayisi oldukça güçlüdür. Halkın yarısı burada çalışmakta olurken yiyecekleri ithal olarak almaktadır. Ülkede tarıma elverişli alanlarda pamuk, kahve ve pirinç yetiştirilmektedir. Ülkede Katolik, Hristiyan ve Müslüman yaşamaktadır. Mezhep ayrımı yapılmadan halk yaşamaktadır.

BöcekBaşı: