X

Venezuela Uluslararası Plaka Kodu

Venezuela Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Venezuela ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Venezuela uluslararası plaka kodu ”YV” dir.

Venezuela Güney Amerika’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 30,693,827kişidir. Başkenti ise Caracas tır. Ülkede bulunan nehir şehir bir ağ gibi sarmış diyebilir. Ülkede genellikle ekvator iklimi görülmektedir. Ülkenin yarısı ormanlarla kaplı diyebiliriz. Tropikal ve serin olan ormanlarda birçok yabani havan yaşamaktadır. Gelen tatilcilerin safari yapmadan gitmediği yerdir.

Ormanlarda birçok av kuşu da vardır avlanmayı sevenlerinde uğramadan gitmediği yerdir ve bununla birlikte kıyı sularında yunus balığı ve denizanası görmeniz mümkündür. Ülkede tarı ve hayvancılık geçim kaynağıdır. Tarım da yetişen mahsuller kahve, tütün, kakao, şeker kamışı ve pirinç gibi tahıl ürünleridir. Hayvancılıkta ile domuz, sığır ve kümes hayvancılığı yapılır ve ekonomik açıdan büyük önem taşımaktadır.

Dokuma, der ve sigara üretimi ülkede değerini korumaktadır. Ülkede en önemli yer altı zenginliği petroldür. Altın, elmas ve fosfat bir diğer yer altı kaynaklarıdır fakat petrol ülke ekonomisine büyük ölçüde güç katmıştır. Ülkede suç oranı yüksektir 10. Kattaki evlerde bile demir korkuluklar görmek mümkündür.

BöcekBaşı:
Related Post