+84 nerenin telefon kodu

Vietnam Telefon Kodu

Vietnam Telefon Kodu Kaçtır?

Vietnam ülke telefon kodu kaçtır?

+64 Nerenin Telefon kodu?

+64 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Vietnam telefon kodu +84′ dur.

Vietnam konum olarak Çin yarım adasının doğusunda yer alan bir devlettir. Ülkenin şekli dar ve uzun olması sebebiyle iklimi de bölgelere göre farklılık göstermektedir. Ülkenin kuzeyi bölgesi sıcak ve nemli olurken kışları ise yer yer yağmurlu genellikle ılıman geçmektedir. Ülkenin güneyi ise tropikal iklimin etkisi altında olup, sene boyunca sıcak ve nemli geçmektedir.

Ülkenin ekonomisi tarım ve petrole dayanmaktadır. Kırsal kesimlerde tarıma elverişli alanlarda üretim yapan çiftçiler bulunmaktadır. Pirinç, mısır, kahve çay üretmektedirler. Petrol bulunduktan sonra işlenmesi için sanayileri güçlü bir şekilde gelişmiştir. Kırsal kesimde yaşamaya halk şehre göç etmektedir. Hasat zamanları dışında kırsal kesimlerde işsizlik oranı oldukça artmaktadır.

Ülkede birçok festivaller yapılmaktadır. Yaz aylarında ülkeye ziyarete giderseniz muhteşem festivallere şahitlik edebilirsiniz. Ülkenin mutfağın da pirinç ve şehriye oldukça fazla tüketilmektedir. Sabahları bizim ülkemizdeki gibi bol malzemeleri kahvaltı değil tavuk suyu ve pirinçle yapılan çorba içmektedirler. Ülkenin pek çok bölgesinde kızartılmış domuz eti bulunmaktadır. Sokak sarıcılarında bile bulunması mümkün bir yemektedir.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

bilecik plakası

11 Nerenin Plakası?

11 Nerenin Plakası? 11 Hangi İlin Plakası? 11 İlçe Plakaları Kaçtır? Bilecik Plakası Kaçtır? Bilecik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir