X

Vietnam Uluslararası Plaka Kodu

Vietnam Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Vietnam ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Vietnam uluslararası plaka kodu ”VN” dir.

Vietnam Güneydoğu Asya’da bulunan bir devlettir. Ülkenin nüfusu 90,730,000kişidir. Resmi dili Vietnamcadır. Ülke ovalardan meydana gelmiştir. Kıraç toprakların yüksek yerleri tarıma elverişlidir. Ülkede tropikal iklim hüküm sürmektedir. Ülkenin kuzeyinde sıcaklık düşükken güneyinde iste bütün yıl sıcaklık yüksektir. Ülkenin ormanlarında çok çeşit ağaç görebilirsiniz. Abano ağacı ve tik ağacı gibi ağaçların bulunduğu ve yabani hayvanların yaşadığı ormanlar mevcuttur.

Ter altı kaynaklarında ise maden kömürü, fosfat ve çinko gibi kaynaklara sahiptir. Ülke nüfusunun yarıdan fazlası tarımla uğraşmaktadır. Ülkede en fazla yetişen tarım ürünü pirinç ve kauçuktur bununla birlikte yer altı zenginliklerinden kömürde ihraç edilmektedir.

Ülkede sanayi gıda, tekstil, gübre yönünden gelişmiştir. Ülkede kişi başına bir motosiklet düşmektedir ve trafik kurallarına pek uyulmamaktadır. Ülkenin restoranlarda hemen hemen her şeyi bulabilirsiniz. Kobra kanı şarabı istediğinizde kobrayı masada kesip size servis edebilirler hem etini yiyebilir hem de kanını içebilirsiniz. Ülkenin mutfağında tavuk ve balığın yeri büyüktür hemen hemen her yemek ve çorbanın içinde tavuk görebilirsiniz.

BöcekBaşı:
Related Post