Perşembe , 5 Aralık 2019
Ana Sayfa / Plaka Haber / Vodafone Arayanı Engelleme Servisi

Vodafone Arayanı Engelleme Servisi

Vodafone arayanı engelleme servisi henüz hat sahiplerinin hizmetine sunulmamıştır ancak ilerleyen günlerde gelecek olan bu hizmet sayesinde artık istediğiniz çağrıları engelleyebilirken istediğiniz çağrılara da izin verebileceksiniz. Tek bir çağrı engelleme özelliği sayesinde istemediğiniz çağrıları almaktan kurtulmak oldukça kolay olacak. Diğer hatlar üzerinde şu anda sağlanan bu hizmetten hat sahipleri oldukça memnun. İlerleyen günlerde Vodafone için sunulacak olan bu hizmet her hatta olduğu gibi Vodafone abonelerine de paralı olarak sunulacaktır. Ancak bu hizmetin bedeli KDV ve ÖTV’ler dahil aylık en fazla 2.99 TL olacaktır. Vodafone çağrı engelleme hizmeti sayesinde çağrılarınızı yönetebileceksiniz ve istemediğiniz yabancı numaraların size ulaşmasını engelleyeceksiniz. Yapacağınız numara engelleme işlemi mobil şebekenize göre değişeceği için diğer hatların servislerini kullanmayı kesinlikle denemeyiniz. Numara engelleme servisleri sizlere istediğiniz kişilerin çağrısına izin vererek, istemediğiniz kişilerin çağrı ve SMS’lerini engellemenizi sağlar.

Vodafone Arayanı Engelleme Nasıl Yapılır?
Şu anda tek bir numaraya karşı engelleme işlemi sağlayamayan Vodafone ilerleyen günlerde bu teknolojiyi abonelerine sunacak. Ancak istenmeyen numaraları değil de gizli numaralar üzerinden gelen çağrıları engellemek istiyorsanız “GIZLI AC” yazarak 7046’ye mesaj gönderin. Bu sayede gizli numaralar üzerinden sizlere ulaşmaya çalışan kişilere telefon bağlantısı sağlanmayacaktır. Numara engelleme servisi gelene kadar bu servisten ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Vodafone arayanı engelleme işlemi telefon modellerine göre de değişiklik göstermektedir. Eğer yeni Android cihazlar kullanıyorsanız cihazlarınız üzerinde yer alan ayar menüsüne giriş yaparak buradan arama ayarları kısmından istemediğiniz numaraların çağrılarını kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Ya da Android ve iOS platformu üzerinden kullanıcılara sunulan belirli numara engelleme programları ile istemediğiniz çağrıları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Vodafone arayanı engelleme servisi hizmete girene kadar telefonlarınız üzerinden ya da belirli programlar aracılığı ile bu hizmeti kullanabilirsiniz.

 • İlginizi Çekebilir...

  Ehliyet Almak İçin Okumak

  Ülkemizde son zamanlarda yapılan ehliyet sınavı değişiklikleri, getirilen yeni kurallar ve eğitim yöntemleri ile sorunsuz …

  2 Yorum

  1. Günümüzde birçok telefonda çağrı engelleme özelliği mevcut fakat bu özelliği bulundurmayan telefonlar için gerçekten harika bir haber, teşekkürler.

  2. Bence hepimiz akıllı telefonlar kullanıyoruz ancak aile büyüklerimizde bu telefonlar yok onlar için rahatsız edecek kişiler engellemek adına kullanılabilir

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.