yediemin nedir

Yediemin Otopark Nedir, Ne Amaçla Kullanılır?

Herhangi bir sebepten dolayı icraya düşmemiş olanlar ya da icralık bulunan arabaları satın alacak olanların aklına ilk gelen sorulardan bir tanesi Yediemin otopark nedir oluyor? Ülkemizde çoğu vatandaş yediemin depoları ve yediemin depoları hakkında pek fazla bilgi sahibi değiller. Bu yazımızın içeriğinde sizlere yediemin otopark hakkında bilgiler vereceğiz. Ne olduğunu ve hangi amaçlarla kullanıldığını anlatmaya çalışacağız. Yediemin otoparkları icraya düşmüş olan araçların toplandığı yerler olarak geçer. Herhangi bir sebepten dolayı borca düşmüş olanlar ve borçlarını ödeyemeyenler, senetlerini ödeyemeyenler ya da iflas bayrağını çekmiş kişilerin eğer otomobilleri varsa fiyatlar bedelinden yediemin otoparklarına çekilirler. Her il ve ilçeye ait farklı farklı yediemin otoparkları bulunmaktadır. Bu sayede tek bir otoparkta araç yığılması olmasının önüne geçilmesi planlanmıştır. Bu otoparklarda araçlar satışlara açık arttırma ya da genel olarak belirlenen bir fiyat üzerinden sunulmaktadır. Yapılan açık oturumlar sonucunda ihaleleri kazanan kişiler satışa çıkarılan aracın sahibi oluyor. Yediemin otopark nedir sorusunun cevabı biraz da olsa aklınızda şekillenmiştir.

Yediemin Otopark Araçları
Yediemin otoparklar ve yediemin depolarında bulunan “Yed” anlam olarak dilimize Osmanlıca kökenden geçmiş bir sözcüktür ve sözlük anlamı olarak bakıldığı zaman kudret anlamını taşımaktadır. “Yed-i Emin” kavramını birleştirip baktığımız zamanda ortaya kudretli ya da güvenilir insan sözcüğünün çıktığını görüyoruz. Belirlenmiş olan İcra İflas Kanunları çerçevesinde haczedilmiş olan bir malın satışı gerçekleşinceye kadar bu araçlar korunmak ve muhafaza edilmek üzere bu otoparklar üzerinde bekletilmektedir. İnternet üzerinde birçok yediemin depolarına ve otoparklarına ait siteler bulunmaktadır. Bu siteler üzerinden icraya çıkmış olan arabaların ve malların detaylı bilgilerini öğrenebilirsiniz. Yediemin otopark nedir ve nasıl kullanılır konusunda daha detaylı bilgi sahibi olmak buralarda yer alan araçların nasıl satın alınacağını öğrenmek için diğer yazılarımıza göz gezdirebilirsiniz.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

bilecik plakası

11 Nerenin Plakası?

11 Nerenin Plakası? 11 Hangi İlin Plakası? 11 İlçe Plakaları Kaçtır? Bilecik Plakası Kaçtır? Bilecik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir