Pazartesi , 8 Mart 2021
Ana Sayfa / Plaka Haber / Yediemin Otopark Ücretleri 2016

Yediemin Otopark Ücretleri 2016

Yediemin otopark ücretleri 2016 senesi için yeni fiyat tarifesi üzerinden değerlendiriliyor. Ülkemizdeki çoğu vatandaş yediemin depoları ve yediemin otoparkları hakkında çok fazla bilgiye sahip değiller. Yediemin otopark işleri ile daha çok erkekler ilgilendiğinden ötürü erkekler bu konuda kadınlara göre bilgisi daha fazla diyebiliriz. Bu yazımızın içeriğinde yediemin otopark ücretleri hakkında ve bu otoparkların ne amaçla kullanıldığı konusunda altın değerinde bilgiler vereceğiz. Yediemin depoları ve otoparkları haczedilmiş olan malların, arabaların ve bir takım eşyaların saklanması için tutulmuş olan ya da bir kişi tarafından devlet onaylı olarak açılmış olan muhafaza merkezleridir. Yediemin otoparklarında icralık olmuş arabaları görebilir burada belirlenen fiyatlara göre arabayı satın alabilirsiniz. Adalet Bakanlığının vermiş olduğu karar doğrultusunda Adalet Bakanlığının garajlarında saklanan arabalar için Yediemin otopark ücretleri 2016 senesinde şu şekilde uygulanacaktır ve fiyat tarifesi hakkındaki tebliğ aşağıdaki maddeler ile geçmektedir.

Yediemin Otopark Ücretleri Tebliği
• İcra daireleri tarafından haczedilmiş olan ve Adalet Bakanlığına ait olan garajlarda muhafaza edilen araçlar için tahsil edilecek ücret kapsamında bu Tebliğ hükümleri uygulanmaktadır.
• Malların muhafazaları için depo ve garajlar açılıncaya dek, özel depolar ve garajlar için bu Tebliğ hükümleri uygulanmaktadır.
• Adalet Bakanlığının garajında bulunan mahcuz malların muhafaza bedelleri, o malın satılacak esas değeri üzerinden günde binde bir olarak hesaplanmaktadır. Ancak yapılacak olan hesaplamalarda mahcuz malın hacmi iki metreküpü geçiyorsa belirlenecek olan ücretlere binde bir ilave eklenmektedir.

İş makinelerinden 11 TL, otobüs ve kamyonlardan 8,80 TL, minibüs, midibüs ve kamyonetlerden 6,60 TL, diğer binek ve yük vasıtalarından 5,50 TL günlük ücret tahsil edilmektedir. Altı ayı aşkın muhafaza süreleri için bu ücretin ½’si uygulanmaktadır. Yediemin otopark ücretleri 2016 fiyat tarifesi bu kapsamda şekillenmiştir.

 • İlginizi Çekebilir...

  Yeni Ehliyet Randevu Alma Sistemi

  Yeni ehliyet randevu alma sistemi de artık online ortama taşınmıştır. Randevularınızı alabilmek için Emniyet Genel …

  2 Yorum

  1. Benim bir yıl önce aracım bağlandı bugün almak icin gittim bana beşbin TL’ye alacağımı söylediler yedi eminde ne yapmam gerekiyor

   • günlük 12 TL (365*12) + %9 yasal faiz uygulanır. 1 yıllık yediemin ücreti TOPLAM:4.774 TL
    Buna çekici ücreti de dahil edilir 5.000 TL’yi bulur. Yapmanız gereken toplam tutarı yediemine ÖDEMEK.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir