+967 nerenin kodu

Yemen Telefon Kodu

Yemen Telefon Kodu Kaçtır?

Yemen ülke telefon kodu kaçtır?

+967 Nerenin Telefon kodu?

+967 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Yemen telefon kodu +967′ dur.

Yemen konum olarak Arap yarım adasının güneyinde bulunan bir devlettir. Ülkede yaşayan nüfus 26 milyondur. Ülke tüm yıl boyunca sıcak ve kurak bir iklimin etkisi altındadır. Ülke çok yağmur almadığı gibi zaman zaman çıkan fırtınalar hayatı olumsuz yönde etkilemektedir. Alçak kesimlere nispeten yüksek kesimler daha fazla yağış almaktadır.

Ülkede bulunan yaylalar muson yağmurları sayesinde yeterince yağış aldığı için bu bölgeler yeşil otlak haline gelmiştir. Bunların yanı sıra bu bölgeler hayvancılıktan geçimini sağlayan insanların uğrak noktası haline gelmiştir. Yer altı kaynakları bakımından çokta zengin olmayan ülkede tuz bulunmaktadır. Bulunan tuzlar sanayide işlenerek ihracata konu olan ürünler arasında yerini almaktadır. Ülkede yaşayan halkın okuma ve yazma oranı oldukça düşüktür. Neredeyse genç kesimden başka kimse okuma yazma bilmemektedir.

Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Tarıma elverişli alanlarda hurma, süpürge darısı ve susam yetiştirilmektedir. Hayvancılıkta genel olarak yaylalarda yapılmaktadır. Ülkenin gelişen sanayisinde de en çok iş gören dallar tekstil ve çimento fabrikalarıdır. Ülkede karayolu yok denecek kadar azdır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir