Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Plaka Haber / Yeni Ehliyet Randevu Alma Sistemi

Yeni Ehliyet Randevu Alma Sistemi

Yeni ehliyet randevu alma sistemi de artık online ortama taşınmıştır. Randevularınızı alabilmek için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sitesi üzerinden yaşadığınız yeri seçerek uygun saatler arasında randevu alabiliyorsunuz. Emniyet Genel Müdürlüğü Randevu alma adresine TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz. Sayfaya giriş yaptığınız zaman sizlere en erken güne ve en erken saate verilebilecek olan randevu zaman dilimi gösteriliyor. Buna bağlı olarak seçiminizi yaptıktan sonra randevunuzu almış oluyorsunuz. Ehliyet randevu ekranına giriş yaptığınız zaman sizden yaşadığınız şehri seçmeniz istenecektir. İlk adımı tamamladıktan sonra devamında randevu için uygun olan yerler listeleniyor. Ehliyet değişiminin randevusu ve iptali için EGM sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Eski tipteki sürücü belgeleri 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren yenileri ile değiştirilmeye başlandı. Sürücü belgeleri 5 sene içerisinde yenileri ile değiştirilebilecek. Yeni ehliyetlerin fiyatı ise en çok sorulan soruların başında geliyor. Yeni ehliyet randevu alma sistemi üzerinden randevu alındıktan sonra ehliyet değiştirme ücreti olarak 15 TL tahsil edilecektir.

2016 Ehliyet Yenileme İçin Gerekli Belgeler
Yeni sürücü belgelerine geçmiş olduğumuz 2016 senesinde ehliyet değişimini yapacakların bu belgeleri de yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Online randevu sisteminden randevu alındıktan sonra istenen belgeler şu şekilde yer alıyor;
• Eski sürücü belgesi
• Nüfus Cüzdanı ya da pasaport, mesleğe bağlı olarak da avukatlık kimliği
• Bankaya yatırmış olduğunuz ücretin makbuzu. Yatırmış olunan 15 TL’nin 2 TL’si vakıf payı 13 TL’si de kâğıt bedeli olarak geçmektedir.
• 2 adet 5×6 cm ebadında vesikalık fotoğraf. (Götürecek olduğunuz fotoğrafın arka fonu beyaz olmalı ve biyometrik vesikalık olmalıdır.)
• Kan grubunuza belirten bir yazı ya da beyanname.

Sizden istenilen belgeleri ve banko dekontunu da eksiksiz olarak yanınızda götürdükten sonra ehliyet değiştirme işleminiz tamamlanacaktır. Yeni ehliyet randevu alma sistemi online ortama taşındıktan sonra yoğunluklar azalmıştır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Yediemin Otopark Ücretleri 2016

    Yediemin otopark ücretleri 2016 senesi için yeni fiyat tarifesi üzerinden değerlendiriliyor. Ülkemizdeki çoğu vatandaş yediemin …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir