X

Yeni Hebritler Telefon Kodu

Yeni Hebritler Telefon Kodu Kaçtır?

Yeni Hebritler ülke telefon kodu kaçtır?

Yeni Hebritler telefon kodu +678′ dir.

Yeni Hebritler konum olarak Avusturalya’nın güneyinde yer almaktadır. Ülkenin yasalarca kabul edilmiş resmi dili Fransızcadır. Ülkede hava her zaman ılımandır. Bütün sene boyunca ılıman bir iklimin etkisi altında olan hava, kış aylarında zaman zaman şiddetli rüzgâra ve kasırga şeklinde oluşan, olumsuz hava şartlarına dönebilir. Ülkede kasırgalar bittikten sonra hava bahar ayalarındaki gibi olur.

Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Yüksek kesimlerde bulunan otlaklarda hayvan üretimi yapılmakta olup, yetişen bu hayvanların etler ve derileri ihracata konu olmaktadır. Tarıma elverişli alanlarda yapılan tarım mahsulleri de ihracata konu olmuştur. Bunların yanı sıra ülkenin ithal olarak aldığı ürünler, makine parçalarıdır. Yaz aylarında ülkede birçok festival düzenlenmektedir. Yaz aylarına denk gelirse ülkeye ziyaretiniz bu güzel görsel şölene şahitlik edebilirsiniz.

Ülkenin mutfağında pişirilen ve tüketilen temel gıda balık, muz ve tatlı patatestir. Ülkede balıkçılığın gelişmesi sebebiyle balık, pirinçle servis edilmektedir. Ülkenin mutfağında Fransız mutfağından tatlar bulabilirsiniz. Ülkede araba kiralama ücreti yüksek olurken, şehir içi otobüslerin fiyatı oldukça düşüktür.

BöcekBaşı: