+687 yeni kaledonya telefon

Yeni Kaledonya Telefon Kodu

Yeni Kaledonya Telefon Kodu Kaçtır?

Yeni Kaledonya ülke telefon kodu kaçtır?

+687 Nerenin Telefon kodu?

+687 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Yeni Kaledonya telefon kodu +687′ dir.

Yeni Kaledonya konum olarak Avustralya’nın doğusunda bulunan bir ülkedir. Fransa’nın bağımlı topraklarındandır. Ülkenin yasalarca kabul edilmiş resmi dili Fransızcadır. Bunların yanı sıra ülkede yaşayan halkın hakim olduğu eski zamanlardan kalan dillerde konuşulmaktadır. Ülkede her dönem bahar mevsimi yaşanıyor diyebiliriz. Zaman zaman çıkan kasırgalar yaşam şartlarını olumsuz etkilemektedir. Bu kasırga döneminden sonra hava oldukça sıcak olmaktadır.

Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Ülkenin yaylalarında hayvanlar yetişmektedir. İnek ve koyun gibi. Tarıma elverişli alanlarda yapılan mahsuller hasat zamanı ihraç edilerek ekonomiye katkı sağlanmaktadır. Hurma ve susam gibi mahsuller yetiştirilmektedir. Hayvancılıkta ise yetiştirilen hayvanların etleri ve derileri ihracata konu olmaktadır. Kümes hayvancılığı da yapılmaktadır.

Yaz aylarında ülkede birçok festivaller düzenlenmektedir. Ülkenin mutfağında Fransız mutfağından yemekler bulmanız mümkündür. Bunların yanı sıra ülkede tavuk ve yengeç den yapılan yemek çok meşhurdur. Fırında yapılan bu yemek kori sosu ile servis edilmekte olup, ücreti de uygundur. Ülkede her bütçeye göre konaklamak için otel ve pansiyon bulunmaktadır. Ülkeyi araba kiralayarak ta gezebilirsiniz.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir