Cumartesi , 27 Şubat 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Yeni Kaledonya Telefon Kodu
Flag of New Caledonia. Close Up.

Yeni Kaledonya Telefon Kodu

Yeni Kaledonya Telefon Kodu Kaçtır?

Yeni Kaledonya ülke telefon kodu kaçtır?

Yeni Kaledonya telefon kodu +687′ dir.

Yeni Kaledonya konum olarak Avustralya’nın doğusunda bulunan bir ülkedir. Fransa’nın bağımlı topraklarındandır. Ülkenin yasalarca kabul edilmiş resmi dili Fransızcadır. Bunların yanı sıra ülkede yaşayan halkın hakim olduğu eski zamanlardan kalan dillerde konuşulmaktadır. Ülkede her dönem bahar mevsimi yaşanıyor diyebiliriz. Zaman zaman çıkan kasırgalar yaşam şartlarını olumsuz etkilemektedir. Bu kasırga döneminden sonra hava oldukça sıcak olmaktadır.

Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Ülkenin yaylalarında hayvanlar yetişmektedir. İnek ve koyun gibi. Tarıma elverişli alanlarda yapılan mahsuller hasat zamanı ihraç edilerek ekonomiye katkı sağlanmaktadır. Hurma ve susam gibi mahsuller yetiştirilmektedir. Hayvancılıkta ise yetiştirilen hayvanların etleri ve derileri ihracata konu olmaktadır. Kümes hayvancılığı da yapılmaktadır.

Yaz aylarında ülkede birçok festivaller düzenlenmektedir. Ülkenin mutfağında Fransız mutfağından yemekler bulmanız mümkündür. Bunların yanı sıra ülkede tavuk ve yengeç den yapılan yemek çok meşhurdur. Fırında yapılan bu yemek kori sosu ile servis edilmekte olup, ücreti de uygundur. Ülkede her bütçeye göre konaklamak için otel ve pansiyon bulunmaktadır. Ülkeyi araba kiralayarak ta gezebilirsiniz.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir