yeni zelanda plaka işareti

Yeni Zelanda Plakası Nedir?

Yeni Zelanda Plakası nedir?

Yeni Zelanda Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Yeni Zelanda ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

NZ Nerenin Plakası?

NZ hangi ülkenin plakası?

Yeni Zelanda’ nın uluslararası plaka kodu ”NZ” dir.

Yeni Zelanda Hakkında Genel Bilgilendirme

Yeni Zelanda ülkesinin başkenti Wellingtondir. Ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 4,509,700kişidir. Ülke bir ada ülkesi olmakla birlikte etrafı sularla kaplıdır. Suların bir kısmı sıcak olup bu sıcak sulardan buhar çıkmaktadır. Soğuk sularda tutulan deniz mahsulleri sıcak suda haşlanabilmektedir. Ülkede hava nemli ve sıcak geçmektedir. Ülkenin batısı doğusundan daha çok yağış almaktadır.

Ülkenin neredeyse tamamı ormanlarla kaplı yeşil alandır. Hidrolik santrali olan ülke kendi elektriğini gölleri sayesinde kendi üretmektedir. Yer altı kaynakları bakımından da çok zengin olan ülkedir petrol başta olmak üzere kömür, demir ve altın bu zenginlikler arasındadır. Ormanlar da ülkenin önemli gelir kaynaklarındandır. Ülkede birçok eşi benzeri olmayan bitki bulunurken bununla birlikte bir çok hayvan türü yaşamaktadır.

Ülke buhar ile elektrik üreten sayılı ülkeler arasında yerini almaktadır. Ülkenin refah düzeyi oldukça yüksek olup hemen hemen herkes şehirde yaşamaktadır. Köyde yaşayan insanları sayısı az olup, yaşayanlarda tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Koyun ve sığır yetişen hayvanlar arasındadır. Ülke de kara ve deniz sporu yapan insan sayısı oldukça fazladır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

afyon plakası

03 Nerenin Plakası?

03 Nerenin Plakası? 03 Hangi İlin Plakası? 03 İlçe Plakaları Kaçtır? Afyonkarahisar Plakası Kaçtır? Afyonkarahisar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir