Cuma , 13 Eylül 2019
Ana Sayfa / Nerenin İlçesi / Yığılca Nerenin İlçesi?

Yığılca Nerenin İlçesi?

Yığılca Nerenin İlçesi?

Yığılca Posta Kodu Kaçtır?

Yığılca Düzce’nin ilçesidir.

Yığılca posta kodu 81950′ dir.

Yığılca’nın nüfusu 15.573′ tür. Nüfusun 7.916 erkek ve 7.657 kadındır. Yığılca nüfus olarak %50,83 erkek, %49,17 de kadından oluşmaktadır. Yığılca ilçesi il merkezi Düzce’ye 40 km uzaklıktadır. Yığılca’ nın etrafındaki illere uzaklıkları ise şöyledir: Adapazarı’na 100 km, Ankara’ya 276 km ve İstanbul’a 234 km uzaklıktadır.

Yığılca’nın ekonomisi genel olarak tarıma dayalıdır. İlçe de fındık ve bal önemli gelir kaynaklarındandır. İlçenin coğrafi yapısı kayalık ve eğimli olması nedeniyle ilçe de tarım arazileri azdır veya verimsizdir. Yığılca’ da ayrıca kümes hayvancılığı tavukçuluk da sıkça yapılmaktadır.

Yığılca’ ya bağlı 44 tane köy bulunmaktadır bunlar şöyledir; Akçaören, Aksaklar, Asar, Aydınyayla, Bekirler, Çamlı, Çiftlikköy, Çukurören, Dibektaş, Doğanlar, Dutlar, Gaziler, Gelengöz, Geriş, Gökçeağaç Güney, Hacılar, Hacıyeri, Hebeler, Hocaköy, Hocatman, Hoşafoğlu, İğneler, Karakaş, Kırık, Kocaoğlu, Köseler, Mengen, Naşlar, Orhangazi, Redifler, Sarıkaya, Tıraşlar, Tuğrul, Yağcılar, Yaylatepe, Yeniyar, Yılgı, Yoğunpelit köyleridir.

 • İlginizi Çekebilir...

  Özalp Nerenin İlçesidir?

  Özalp Nerenin İlçesidir? Özalp İlçesinin Posta Kodu Kaçtır? Özalp Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Van …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.