X

Yozgat Alan Kodu Kaçtır?

Yozgat Alan Kodu Kaçtır?

Yozgat Telefon Alan Kodu Kaçtır?

Yozgat alan kodu 354′ tür.

Yozgat ilimiz İç Anadolu Bölgesinde yer alır. Bu nedenle Karasal iklim görülmektedir. Karasal iklimin tipik özelliklerinin yaşandığını söyleyebiliriz. Kış aylarında yoğun kar yağışı etkili olurken, yaz aylarında nispeten serin bir hava yaşanmaktadır. Yaşanan iklime ve toprak özelliklerine göre tarım ve haycancılık gelişmiştir. Temel geçim kaynağını tarım ve hayvancılık oluşturmaktadır.

İç Anadolunun gelişmiş illerinden olan Kayseri’ye yakınığından dolayı çevre illerden Kayseri’ye gelecek olanların geçiş güzergahında bulunur.

Yozgat’a uğrayınca görebileceğiniz yerler arasında, Saat Kulesi söylenebilir. Mimari tasarım harikası Saat Kulesi’nde fotoğraf çekebilirsiniz. Selçuklulardan kalma eserlerin önemli yer tuttuğu Yozgat’ta, Keykavus Kalesini ziyaret etmelisiniz. Tarihi doku içerisindeki ince işçiliği görerek hayretler içerisinde kalacaksınız. Ayrıca ülkemizin ilk milli parkı Yozgat’ta açılmıştır. Bu milli park sadece ülkemiz için değil tüm dünya için önemlidir. Dünyada’da 3. Milli park olarak anılmaktadır. Çamlık Milli Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz. Yemeklerinden de Tandır Kebabı’nı deneyerek bu muhteşem lezzetin farkına varabilirsiniz.

BöcekBaşı: