Çarşamba , 20 Eylül 2023
yunanistan plaka kodu

Yunanistan Plakası Nedir?

Yunanistan Plakası nedir?

Yunanistan Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Yunanistan ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

GR Nerenin Plakası?

GR hangi ülkenin plakası?

Yunanistan’ ın uluslararası plaka kodu ”GR” dir.

Yunanistan Hakkında Genel Bilgilendirme

Yunanistan ülkesinin başkenti Atina dır. Resmi Dini İslam ve Hristiyanlıktır. Resmi dili ise Yunancadır. Balkan ayrım adasının Güneyinde bulunan bir ülkedir. Nüfusu ise yaklaşık 11.237.068kişidir. Dağlarla kaplı bir ada ülkesi diyebilir Yunanistan’a dağların ortasında bulunan küçük ovalar ve akarsular tabiatın güzelliğini yansıtmakla birlikte ülkeye güzellik katmıştır.

Yüksek dağlar hariç ülkede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Yazları sıcak ve kurak geçerken kışları ise ılımandır. Yüksek dağlık bölgeler serindir. Ülkenin yağlarında büyük yaprakları ağaçlar görmek mümkündür büyük bir ormana sahip olan ülkede yabani hayvan yoktur fakat yırtıcı sürüngen hayvanları görmek mümkündür. Yunanistan yer altı kaynakları bakımından da çok zengin olan bir ülkedir. Petrol yatakları bulunan ülkede yer üstü ve yer altında da kaynakları bulmak mümkündür.

Ülkenin geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Tarıma elverişli olan alanlarda turunçgiller ve limon yetiştirilirken hayvanlarda ise yeterli miktarda üretim yapılmadığından ülke ithal et almak zorunda kalmıştır. Ülkede balıkçılıkta gelişmiştir açık denizlerde tutulan birçok deniz mahsulü ihraç edilmektedir.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir