Perşembe , 21 Eylül 2023
+30 nerenin telefon kodu

Yunanistan Telefon Kodu

Yunanistan Telefon Kodu Kaçtır?

Yunanistan ülke telefon kodu kaçtır?

+30 Nerenin Telefon kodu?

+30 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Yunanistan’ ın telefon kodu +30′ dur.

Yunanistan bir Güney doğu Avrupa devletidir. Ülkenin başkenti Atina’dır. Ülkenin yasalarca kabul edilmiş resmi dili Yunancadır fakat azınlık halkın konuştuğu kendi dilleri de vardır. Ülkede yaşayan halkın büyük kısmı Hristiyan’dır. Yunanistan yüksek kesimler haricinde Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Yazları sıcak ve kurak geçerken kışları ise serindir. Ülkenin yıl boyunca en çok yağış aldığı bölge ise batı kıyılarıdır.

Ülkeni ormanlarında birçok hayvan yaşamaktadır. Akdeniz iklimi egemen olduğu için genellikle zeytin ağaçları ülkede bulunmaktadır. Bunların yanı sıra ülkede vaşak, yılan ve geyik gibi hayvanları görmekte mümkündür. Ülke balık türleri ve kuş türleri açısından oldukça zengindir. Deniz mahsullerinin çok olması olumlu bir yön olup ülkede balıkçılık gelişmiştir.

Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Tarımın elverişli olduğu yerlerde pamuk, buğday ve arpa yetiştirilmektedir. Ülkenin engebeli dağlarında ve yaylalarında hayvan yetiştirilmektedir. Sığır ve koyun başlıca yetişen hayvan türlerindendir. Ülkenin bir diğer gelir kaynağı ise turizmdir. Ülkeye her yıl gelen turistlerin ekonomiye katkısı bulunmaktadır. Ülkeye geldiğinizde adalar arası turlara katılabilir güzel vakit geçirebilişiniz.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir