X

Yunanistan Telefon Kodu

Yunanistan Telefon Kodu Kaçtır?

Yunanistan ülke telefon kodu kaçtır?

Yunanistan’ nın telefon kodu +30′ dur.

Yunanistan bir Güney doğu Avrupa devletidir. Ülkenin başkenti Atina’dır. Ülkenin yasalarca kabul edilmiş resmi dili Yunancadır fakat azınlık halkın konuştuğu kendi dilleri de vardır. Ülkede yaşayan halkın büyük kısmı Hristiyan’dır. Yunanistan yüksek kesimler haricinde Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Yazları sıcak ve kurak geçerken kışları ise serindir. Ülkenin yıl boyunca en çok yağış aldığı bölge ise batı kıyılarıdır.

Ülkeni ormanlarında birçok hayvan yaşamaktadır. Akdeniz iklimi egemen olduğu için genellikle zeytin ağaçları ülkede bulunmaktadır. Bunların yanı sıra ülkede vaşak, yılan ve geyik gibi hayvanları görmekte mümkündür. Ülke balık türleri ve kuş türleri açısından oldukça zengindir. Deniz mahsullerinin çok olması olumlu bir yön olup ülkede balıkçılık gelişmiştir.

Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Tarımın elverişli olduğu yerlerde pamuk, buğday ve arpa yetiştirilmektedir. Ülkenin engebeli dağlarında ve yaylalarında hayvan yetiştirilmektedir. Sığır ve koyun başlıca yetişen hayvan türlerindendir. Ülkenin bir diğer gelir kaynağı ise turizmdir. Ülkeye her yıl gelen turistlerin ekonomiye katkısı bulunmaktadır. Ülkeye geldiğinizde adalar arası turlara katılabilir güzel vakit geçirebilişiniz.

BöcekBaşı: