X

Zambiya Telefon Kodu

Zambiya Telefon Kodu Kaçtır?

Zambiya ülke telefon kodu kaçtır?

Zambiya’ nın telefon kodu +260′ tır.

Zambiya ülkesi konum olarak Afrika’da bulunan bir devlettir. Ülkede yasalarca kabul edilen resmi dil İngilizce ve Batu dilleridir. Ülkenin başkenti Lusaka’dır. Ülkede yaşayan halkın büyük bir kısmı Hristiyan dır bunun yanı sıra başka dinlere mensup insanlarda yaşamaktadır. Zambiya tropikal iklimin etkisi altındadır. Ülkede hava genellikle sıcak ve serindir. Gece ve gündüz arasında sıcaklık farkı bulunmaktadır.

Ülkede tropikal iklimin avantajı olan ormanlar bulunmaktadır. bu gür ormanlar ülke için avantaj olup kereste üretimi için kullanılmaktadır. Ülkenin ormanlarına hem birçok çeşit hayvan hem de birçok çeşit tropikal meyve bulmanız mümkündür. Ülkenin ve ihracat için gerekli olan kereste bu ormanlardan karşılanmaktadır. Ulusal parkta birçok hayvanı görme şansını yakalayabilirsiniz.

Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa bağlıdır diyebiliriz. Tarıma elverişli olan alanlara ekilen şeker kamışı, tütün ve yer fıstığı elde edilen tarım mahsullerinden bir kaçıdır. Ülkede hayvancılıkta geçim kaynağı olmuş, sığır, keçi ve domuz yetiştirilmektedir. Bunların yanı sıra ülke içindeki sularda balıkçılıkta gelişmiş olup, balıkçılıkta geçim kaynağı olup, ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

BöcekBaşı: