Ülke Plakaları

Zimbabwe Plakası Nedir?

Zimbabwe Plakası nedir?

Zimbabwe Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Zimbabwe ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

ZW Nerenin Plakası?

ZW hangi ülkenin plakası?

Zimbabwe’ nin uluslararası plaka kodu “ZW” dir.

Zimbabwe Hakkında Genel Bilgilendirme
Zimbabwe Cumhuriyetinin Başkenti Harare dir. Zimbabwe’ nin resmi dilleri Şona Dili, İngilizce, Xhosa dili, Kuzey Ndebele, Çevaca, Sotho dili, Venda dili, Tsvana dili, Tsongaca olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülke Güney Afrika’ da yer almakta ve denize kıyısı bulunmamaktadır. Ülke de para birimi olarak ABD doları kullanılmaktadır. Euro, Botsvana pulası, İngiliz sterlini ve Güney Afrika Randı da yine ülke de kullanılan para birimlerindendir.

Zimbabwe’ nin hava durumuna gelecek olursak subtropikal bir iklim söz konusudur ülke genelinde. Ülke de Kasım-Mart ayları arası genellikle yağışlı ve ılık, Mayıs-Ağustos ayları arası dönem ise soğuk ve kuraktır. Zimbabwe temmuz ayı ortalama sıcaklığı 11-18 derece arasındayken Ekim ayında ise sıcaklık 20-31 derece arasında değişmektedir.

Zimbabve ile ülkemiz arasında saat farkı bulunmamaktadır. Zimbabve ekonomisine göz atacak olursak genel olarak ülke de tarım, madencilik ve imalat sektörü ön plana çıkmaktadır. Ülke de çalışan nüfusun %35’i tarımla, %30’u sanayi ve ticaretle, %20’si hizmetlerle, %15’i hükûmet işleriyle uğraşmaktadır.

Ülkenin ticari ilişkilerde bulunduğu ülkelerin başında Güney Afrika, Birleşik Krallık, ABD ve Almanya yer almaktadır.

admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu