X

Zimbabwe Telefon Kodu

Zimbabwe Telefon Kodu Kaçtır?

Zimbabwe ülke telefon kodu kaçtır?

Zimbabwe’ nin telefon kodu +263′ tür.

Zimbabwe ülkesi Afrika kıtasının güneyinde yer alan ve denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Ülke tropikal iklimin etkisi altındadır. Kışları yağışlı geçerken yazları ise ılık ve serindir. Yüksek yamaçlarda ve dağlarda yağış fazla iken ovalarda daha azdır.

Ülkenin ekonomisi tarıma, madenciliğe ve sanayiye dayanmaktadır. Tarıma elverişli alanlarda yapılan ekimlerde elde edilen mahsul pamuk, şeker ve arpadır. Sanayisi ise iyi durumdadır. Ülkede çok sayıda kömür madeni bulunmaktadır. Madencilik ülkede geçim kaynağı haline gelmiştir. Ülkede yaz aylarında ise birçok festivaller düzenlenmektedir. Yaz aylarında ülkeyi ziyarete giderseniz bu güzel festivallere şahitlik edebilirsiniz. Ülkede yaşayan insanların birçoğu Hristiyan olurken Müslümanlarda yaşamaktadır. Bunların yanı sıra ülkede başka dinlere mensup insanlarda vardır.

Ülkenin mutfağında en çok tercih edilen besin mısır ve patatestir. Neredeyse her gün yerler ve fiyatı oldukça ucuzdur. Yaşayan insanların hemen hemen hepsi yemeği elleri ile yemektelerdir. Halk ile çabuk kaynaşmak istiyorsanız yemeğinizi eliniz ile yiyebilirsiniz. Yemeklerin yanında şarap içebilirsiniz ülkede şarap üretimi yapan firmalarda bulunmaktadır.

BöcekBaşı: