Pazar , 13 Eylül 2020
Ana Sayfa / Plaka Haber / Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2016

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2016

Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2016 yılında geçen senelere göre iyice artış gösterdi. Üst üste yapılan değişiklikler ve en sonda 1 Haziran 2015’te yapılan yenilik yüzünden vatandaş iyice mağdur duruma geldi. Haziran ayı içerisinde yapılan bazı değişikliklerden sonra, gider artışı bahane edilerek sigorta şirketleri trafik sigortası üzerinde fahiş fiyat artışları uygulamıştı. Sadece eski aracı bulunanlar değil yeni araç alanlar da bu trafik sigortası zammı üzerinden mağduriyet yaşıyorlar.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2016’da 10 Kat Arttı
2 yıldır üst üste yapılan yasal değişiklikler sonucunda sigorta fiyatları 10 katına kadar artış gösterdi. 2013 senesinde aracını 100 TL’ye sigortalatabilen vatandaşlar şimdi 1000 TL gibi fahiş fiyatlara sigortalama işlemlerini yaptırmak zorunda kalıyorlar. Trafik sigortasında herhangi bir tavan fiyat olmayışından ötürü de sigorta şirketleri aynı araca oldukça değişik fiyatlar verebiliyor ve piyasa fiyatı oldukça düşük olan araçlara bile yapılan sigortalar neredeyse ez 1000 TL’den başlıyor. Bu durumda vatandaşın emeğine göz dikiliyor ve yaşadıkları mağduriyet gözler önüne seriliyor.

Sigorta Primlerinde Yaşanan Fiyat Karmaşaları
Trafik sigorta primleri üzerinde yaşanan karmaşanın asıl sebebini ise sigorta şirketlerinin kendi aralarında yaşadıkları rekabet oluşturuyor. Araçlarını sigortalatmak için, sigorta şirketleriyle görüşen ve fiyat alan vatandaşlar araçları için şirketlere göre çok farklı fiyatlar alıyor. Bazı şirketlerin yapmış oldukları teklifler adeta dudak uçuklatan cinsten. Aynı araca göre şirketten şirkete 1500 TL değerinde farklar ortaya çıkabiliyor. Bu fiyat karmaşaları sadece farklı sigorta şirketleri değil aynı şirketin acenteleri arasında bile farklılık gösterebiliyor. Acenteler aldıkları primlerden indirme giderek müşterilerine hediye çekleri ya da indirim kuponları sunarak onları cezbetmeye çalışıyor. 2016 yılı için sigortalama işlemi yaptırırken iyice araştırmadan sigortanızı yaptırmayın. Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2016 yılında vatandaşları canından bezdirecek.

 • İlginizi Çekebilir...

  Yeni Ehliyet Randevu Alma Sistemi

  Yeni ehliyet randevu alma sistemi de artık online ortama taşınmıştır. Randevularınızı alabilmek için Emniyet Genel …

  5 Yorum

  1. trafik sigortaları gine artış yapmış devletten rica ediyoruz madem böle sigorta bedeli yükseliyor benzin fiyatı azalsın lütfen…

  2. Fiyatlar pahalı gelebilir ancak sigorda çok işe yarıyor. Bence trafikte sigortasız araç olmamalı.

  3. evet sigorta çok faydalı kaza gibi durumlarda sizi magduriyetlerden kurtarabilir. Ancak bu kadar da yüksek olması çoğu kişi için araç sattırma sebebi olabilir.

  4. Her şeyin pahalı olduğu bir ülkede Zorunlu Trafik Sigortasının da zamnlanması beni hiç şaşırtmadı açıkcası.

  5. Fiyatlar biraz pahalı ama sigorta olmadığı zamanda hiç olmuyor. İçimiz cızlasada yaptırmalıyız.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir