X

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2016

Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2016 yılında geçen senelere göre iyice artış gösterdi. Üst üste yapılan değişiklikler ve en sonda 1 Haziran 2015’te yapılan yenilik yüzünden vatandaş iyice mağdur duruma geldi. Haziran ayı içerisinde yapılan bazı değişikliklerden sonra, gider artışı bahane edilerek sigorta şirketleri trafik sigortası üzerinde fahiş fiyat artışları uygulamıştı. Sadece eski aracı bulunanlar değil yeni araç alanlar da bu trafik sigortası zammı üzerinden mağduriyet yaşıyorlar.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2016’da 10 Kat Arttı
2 yıldır üst üste yapılan yasal değişiklikler sonucunda sigorta fiyatları 10 katına kadar artış gösterdi. 2013 senesinde aracını 100 TL’ye sigortalatabilen vatandaşlar şimdi 1000 TL gibi fahiş fiyatlara sigortalama işlemlerini yaptırmak zorunda kalıyorlar. Trafik sigortasında herhangi bir tavan fiyat olmayışından ötürü de sigorta şirketleri aynı araca oldukça değişik fiyatlar verebiliyor ve piyasa fiyatı oldukça düşük olan araçlara bile yapılan sigortalar neredeyse ez 1000 TL’den başlıyor. Bu durumda vatandaşın emeğine göz dikiliyor ve yaşadıkları mağduriyet gözler önüne seriliyor.

Sigorta Primlerinde Yaşanan Fiyat Karmaşaları
Trafik sigorta primleri üzerinde yaşanan karmaşanın asıl sebebini ise sigorta şirketlerinin kendi aralarında yaşadıkları rekabet oluşturuyor. Araçlarını sigortalatmak için, sigorta şirketleriyle görüşen ve fiyat alan vatandaşlar araçları için şirketlere göre çok farklı fiyatlar alıyor. Bazı şirketlerin yapmış oldukları teklifler adeta dudak uçuklatan cinsten. Aynı araca göre şirketten şirkete 1500 TL değerinde farklar ortaya çıkabiliyor. Bu fiyat karmaşaları sadece farklı sigorta şirketleri değil aynı şirketin acenteleri arasında bile farklılık gösterebiliyor. Acenteler aldıkları primlerden indirme giderek müşterilerine hediye çekleri ya da indirim kuponları sunarak onları cezbetmeye çalışıyor. 2016 yılı için sigortalama işlemi yaptırırken iyice araştırmadan sigortanızı yaptırmayın. Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2016 yılında vatandaşları canından bezdirecek.

BöcekBaşı:
Related Post