2022 sigorta

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2023

Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2023 yılında geçen senelere göre iyice artış gösterdi. Üst üste yapılan değişiklikler ve en sonda 1 Haziran 2015’te yapılan yenilik yüzünden vatandaş iyice mağdur duruma geldi. Haziran ayı içerisinde yapılan bazı değişikliklerden sonra, gider artışı bahane edilerek sigorta şirketleri trafik sigortası üzerinde fahiş fiyat artışları uygulamıştı. Sadece eski aracı bulunanlar değil yeni araç alanlar da bu trafik sigortası zammı üzerinden mağduriyet yaşıyorlar.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2023’da 10 Kat Arttı
2 yıldır üst üste yapılan yasal değişiklikler sonucunda sigorta fiyatları 10 katına kadar artış gösterdi. 2013 senesinde aracını 100 TL’ye sigortalatabilen vatandaşlar şimdi 2000 TL gibi fahiş fiyatlara sigortalama işlemlerini yaptırmak zorunda kalıyorlar. Trafik sigortasında herhangi bir tavan fiyat olmayışından ötürü de sigorta şirketleri aynı araca oldukça değişik fiyatlar verebiliyor ve piyasa fiyatı oldukça düşük olan araçlara bile yapılan sigortalar neredeyse ez 2000 TL’den başlıyor. Bu durumda vatandaşın emeğine göz dikiliyor ve yaşadıkları mağduriyet gözler önüne seriliyor.

Sigorta Primlerinde Yaşanan Fiyat Karmaşaları
Trafik sigorta primleri üzerinde yaşanan karmaşanın asıl sebebini ise sigorta şirketlerinin kendi aralarında yaşadıkları rekabet oluşturuyor. Araçlarını sigortalatmak için, sigorta şirketleriyle görüşen ve fiyat alan vatandaşlar araçları için şirketlere göre çok farklı fiyatlar alıyor. Bazı şirketlerin yapmış oldukları teklifler adeta dudak uçuklatan cinsten. Aynı araca göre şirketten şirkete 1500 TL değerinde farklar ortaya çıkabiliyor. Bu fiyat karmaşaları sadece farklı sigorta şirketleri değil aynı şirketin acenteleri arasında bile farklılık gösterebiliyor. Acenteler aldıkları primlerden indirme giderek müşterilerine hediye çekleri ya da indirim kuponları sunarak onları cezbetmeye çalışıyor. 2016 yılı için sigortalama işlemi yaptırırken iyice araştırmadan sigortanızı yaptırmayın. Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2022 yılında vatandaşları canından bezdirecek.

2023 yılı içerisinde minimum sigorta fiyatı olarak araç sahiplerinin 2000 TL sigorta ücreti ödeyeceklerini tahmin etmekteyiz. Araç sigortalarının yanı sıra ev sigortası ve kişisel sigorta fiyatları da 2023 yılında oldukça artış gösterdiği görülmektedir.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

türkiye plakalar

Türkiye İl Plakaları Tam Liste

Türkiye’ de il plaka kodları veya Türkiye taşıt plaka kodları, ilk iki hanesi 27 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir