manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin her birinde birbirinden farklı doğal güzellikler bulunmaktadır. Şelale bakımından en zengin bölge olarak bilinen Akdeniz Bölgesindeki Antalya ili sınırları içerisindeki Manavgat Şelalesi ise Manavgat ilçesi sınırlarında yer almaktadır.

Manavgat Şelalesi Nerede Bulunmaktadır?

Antalya il merkezine yaklaşık olarak 75 kilometre mesafede bulunan şelale Manavgat ilçesine ise 5 kilometre uzaklıktadır.

Manavgat şelalesine Antalya merkezden gitmek isteyenler il merkezinden Manavgat otobüslerine binerek ilçe merkezine giderek ilçe merkezinden ise şelaleye giden şehir içi minibüslerle şelaleye ulaşabilirler.

Şelaleye kendi imkânları ile gitmek isteyenler ise telefonlarının navigasyonlarına Manavgat Şelalesi yazarak en kısa yoldan en hızlı şekilde gidebilirsiniz.

Manavgat Şelalesi Otopark Ücretleri

Şelaleye kendi araçları ile giden vatandaşlar otopark açısından herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadır. Şelale girişinin karşısında bulunan petrol ve yol boyunca birçok alanda ücretsiz otopark bulunmaktadır. Bizim tercihimiz girişin karşısında bulunan Petrolün ücretsiz otopark alanı olmuştu bu alanı sizlere de tavsiye ederiz.

Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Şelale Manavgat İlçe Belediyesine bağlı olarak hizmet vermektedir. İlçe belediyesi tarafından şelaleye yapılan bakımlar ve yapılan temizlik işlemleri için şelale girişinde ziyaretçilerden giriş ücreti alınmaktadır.

2023 yılı itibari ile Manavgat Şelalesine Vatandaş girişi 20 TL olarak ücretlendirilirken öğrenci girişi ise 6-18 yaş arası 10 TL olarak ücretlendirilmektedir. Son olarak bizlerde 08.07.2023 gibi ziyaret etmiş olduğumuz Manavgat Şelalesi fiyatlandırmaları bu şekildedir.

Şelaleye girmek isteyen Gazi ve Şehit yakınları ise bu giriş ücretlerinden muaftırlar.

Manavgat Şelalesinde Müze Kart Geçerli mi?

Şelale girişi için müze kartın geçerli olup olmadığı konusu sıkça sorulan sorulardan olduğu için bu konuya açıklık getirmek istedik. Şelale girişlerinde MÜZE KART geçerli değildir arkadaşlar. İşletme olarak Manavgat Belediyesi tarafından işletilmesi nedeniyle müze kart geçmemektedir.

Şelalede Ne Yenir?

Şelale alanına ücreti ödeyip girdikten sonra sizi geniş ağaçlık bir alan karşılamaktadır ve bu alan içerisinde kafe, yemek yeme alanı ve süs eşyası satan iş yerleri bulunmaktadır. İş yerlerinin yanı sıra şelale kısmında vatandaşlar için ücret karşılığında papağanla fotoğraf çekinme fırsatı bulabilirsiniz.

Şelale girişinde ödeme yaptığınız miktar TL olarak yapıldığı halde şelale kısmına girince ürünlerin tamamının EURO veya DOLAR ile satıldığını görünce şaşırmayınız. Kısaca bu ürünler için fiyatlandırmadan bahsedecek olursak;

  • Şelalede papağan ile gezmek ve fotoğraf çektirmek 10 EURO yani 300 TL
  • Şelalede 1 top dondurma 1 euro yani 30 TL
  • Şelalede anahtarlıklar ise 1 euro ve 3 euro gibi fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

Şelalenin ücretli giriş alanının sol taraf bölümünde ise piknik yapmak isteyenler için ayrıca piknik alanı bulunmaktadır. Yine şelaleye yakın alan da ihtiyaçlarınızı karşılamanız için zincir marketlerin şubeleri bulunmaktadır.

manavgat şelalesi giriş ücreti ne kadar

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

türkiye plakalar

Türkiye İl Plakaları Tam Liste

Türkiye’ de il plaka kodları veya Türkiye taşıt plaka kodları, ilk iki hanesi 27 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir