Çarşamba , 22 Kasım 2023
yediemin 2022 fiyatları

Yediemin Otopark Ücretleri 2023

Yediemin otopark ücretleri 2023 senesi için yeni fiyat tarifesi üzerinden değerlendiriliyor. Ülkemizdeki çoğu vatandaş yediemin depoları ve yediemin otoparkları hakkında çok fazla bilgiye sahip değiller. Yediemin otopark işleri ile daha çok erkekler ilgilendiğinden ötürü erkekler bu konuda kadınlara göre bilgisi daha fazla diyebiliriz. Bu yazımızın içeriğinde yediemin otopark ücretleri hakkında ve bu otoparkların ne amaçla kullanıldığı konusunda altın değerinde bilgiler vereceğiz. Yediemin depoları ve otoparkları haczedilmiş olan malların, arabaların ve bir takım eşyaların saklanması için tutulmuş olan ya da bir kişi tarafından devlet onaylı olarak açılmış olan muhafaza merkezleridir. Yediemin otoparklarında icralık olmuş arabaları görebilir burada belirlenen fiyatlara göre arabayı satın alabilirsiniz. Adalet Bakanlığının vermiş olduğu karar doğrultusunda Adalet Bakanlığının garajlarında saklanan arabalar için Yediemin otopark ücretleri 2016 senesinde şu şekilde uygulanacaktır ve fiyat tarifesi hakkındaki tebliğ aşağıdaki maddeler ile geçmektedir.

Yediemin Otopark Ücretleri Tebliği
• İcra daireleri tarafından haczedilmiş olan ve Adalet Bakanlığına ait olan garajlarda muhafaza edilen araçlar için tahsil edilecek ücret kapsamında bu Tebliğ hükümleri uygulanmaktadır.
• Malların muhafazaları için depo ve garajlar açılıncaya dek, özel depolar ve garajlar için bu Tebliğ hükümleri uygulanmaktadır.
• Adalet Bakanlığının garajında bulunan mahcuz malların muhafaza bedelleri, o malın satılacak esas değeri üzerinden günde binde bir olarak hesaplanmaktadır. Ancak yapılacak olan hesaplamalarda mahcuz malın hacmi iki metreküpü geçiyorsa belirlenecek olan ücretlere binde bir ilave eklenmektedir.

Günlük yediemin otopark ücretleri yapılan yeni zamlarla birlikte şu şekilde güncellendi, otomobilde 20 liradan 40 liraya, motosiklette 10 liradan 20 liraya, kamyonet-minibüs-arazi taşıtında 22 liradan 44 liraya, kamyon, otobüs, çekici (tır) ve iş makinesinde 30 liradan 60 liraya yükseltildi. Altı ayı aşkın muhafaza süreleri için bu ücretin ½’si uygulanmaktadır. Yediemin otopark ücretleri 2023 fiyat tarifesi bu kapsamda şekillenmiştir.

Yediemin Araç Çekme Ücreti

Park yasağı ihlalinde araç çekme ücretleri otomobil, taksi, motosiklet için 2023 yılı içerisinde yüzde 12,5 zam ile 200 lira + Km başına 12 TL den 250 lira + Km başına 24 TL ye çıkarıldı.

Park yasağı ihlalinde araç çekme ücretleri kamyon, tır ve iş makinesi için için 2023 yılı içerisinde zam ile 300 lira + Km başına 20 TL den 350 lira + Km başına 40 TL ye çıkarıldı.

Nakliye için araç çekme ücretleri pikap, kamyonet ve panelvan için 2023 yılı içerisinde zam ile300 lira + Km başına 16 TL den 350 lira + Km başına 32 TL ye çıkarıldı.

Nakliye için araç çekme ücretleri pikap, kamyonet ve panelvan için 2023 yılı içerisinde zam ile 400 lira + Km başına 20 TL den 450 lira + Km başına 40 TL ye çıkarıldı.

Yediemin ücretleri bölge bölge değişmektedir ancak yaklaşık olarak fiyatlar bu şekildedir.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

türkiye plakalar

Türkiye İl Plakaları Tam Liste

Türkiye’ de il plaka kodları veya Türkiye taşıt plaka kodları, ilk iki hanesi 27 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir