Cumartesi , 30 Eylül 2023
araç kiralama şartı

Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Aracı olmayan insanların yani otomobili olmayan insanların ilk tercih ettiği şey uygun fiyata yeni bir araba kiralayabilmek. Piyasada bir çok araç kiralama firması hatta filosu bulunuyor. Bu firmalar arasından en güvenilir olanı seçmek zorundasınız yoksa başınıza büyük işler gelebilir. İşte sizlere detaylı olarak; ”Araç kiralama şartları”

Bize kalırsa daha çok aracı verecek olan kişinin şartlarından değil siz aracı nasıl aldıysanız o şekilde bırakmanız daha iyi olur yani aracı kiralamadan önce mutlaka fotoğraflarını çekin yoksa yapmadığınız bir hasardan dolayı bir ton para ödeyebilirsiniz. Bilindiği gibi araç kiralayabilmeniz için öncelikle bir ehliyetinizin olması gerekiyor. Ehliyetiniz varsa yaşınızda 18 demektir yani bunlara bağlı olarak araç kiralayabilmenin ilk şartları olarak;

  • Ehliyet olması
  • +18 yaşında olunması

Bunlar tamamsa diğer şartlara geçelim. Öncelikle firmanızı doğru bir şekilde seçiyorsunuz daha sonra bu firmalardan aracınızı kiralıyorsunuz fakat nasıl? Yukarıda ilk şartları verdik diğer şartlar nedir? Diğer şartlar ise şöyledir;

  • Ehliyetin bulunması
  • +18 yaşında olunması
  • Aracı kiralayacağınız firmaya göre yaş istenmesi
  • Kredi kartınızın bulunması

Gibi şartlar aranıyor. Eğer bu şartları yerine getirebilirseniz artık sizlerde araç kiralayabilirsiniz. İşte herşey bu kadar kolay ve hızlı bir şekilde oluyor. Yalnız kredi kartınızın mutlaka bulunması gerekiyor çünkü araç kiralanırken kredi kartınızın bakiyesine bloke koyuluyor. Bu blokede araç hasar alırsa diye konuluyor.

Araç kiralama ile ilgili şartlar genel olarak her firma tarafında değişik şekillerde uygulanmaktadır. Bazı firmalar ehliyetin kaç yıllık olduğunu kiralanan araca göre sormaktadır ve ona göre araçlarını kiraya vermektedirler. Araç kiralamaları ayrıca minimum 24 saat olarak yapılmaktadır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

türkiye plakalar

Türkiye İl Plakaları Tam Liste

Türkiye’ de il plaka kodları veya Türkiye taşıt plaka kodları, ilk iki hanesi 27 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir