çekilen araç bulma sorgu

Otoparka Çekilen Araç Nasıl Sorgulanır?

Otoparka çekilen araç sorgulama hizmetleri son yıllarda oldukça gelişmiştir. Park yasaklı yere araba park etme, ehliyetinizi kaptırdıktan sonra aracınızın çekilmesi ya da herhangi bir sebepten ötürü aracınız otoparka çekilmiş olur. Geçmiş yıllarda teknoloji çok fazla gelişmeden önce çekilen aracın yerini sorgulayabilmek için karakollara başvuru yapmak gerekiyordu. Ancak internet ve teknolojinin gelişmesinden sonra otoparka çekilen araçların yerini EGM, e-devlet ve SMS yolları ile kolaylıkla saniyeler içerisinde öğrenebiliyorsunuz. Emniyet Genel Müdürlüğü sitesi üzerinde bulunan otopark sorgulama hizmeti sayesinde önünüze gelen sayfada adınızı, soyadınızı, doğum tarihinizi ve TC kimlik numaranızı eksiksiz girdiğiniz takdirde aracınızın hangi otoparka çekildiği bilgisi sizlere sunuluyor. Otoparka çekilen araç sorgulama hizmetlerinden sadece aracınızın hangi otopark üzerinde yer aldığını değil hangi sebeple ve ne zaman çekildiğini de öğrenebilirsiniz. Otoparkın açık adresi, telefon numarası ve arabanızı teslim eden birimin bilgileri de site üzerinde yer almaktadır. Egm sitesi üzerinden aşağıdaki linke tıklayarak aracınızın hangi otoparkta olduğunu öğrenebilirsiniz.
EGM çekilen araç sorgulama: https://www.turkiye.gov.tr/egm-otopark-cekilmis-araclar

SMS ile Otoparka Çekilen Araç Sorgulama
Aracınızı park ettiğiniz yerde bulamıyor musunuz? Artık endişe etmenize gerek yok sadece EGM sitesi üzerinde yer alan otopark sorgulama ile değil SMS hizmetleri ile de tüm operatörler üzerinden aracınızın hangi otoparka çekildiğini kolaylıkla bulabileceksiniz. Aracınızın hangi otoparka çekildiğiniz öğrenmek için PARK yazıp arada bir boşluk bırakarak aracınızın plakasını yazmanız ve 1550’ye göndermeniz gerekiyor. Gelen SMS cevabında eğer aracınız çekilmiş ise hangi otoparka çekildiği, otoparkın iletişim bilgileri ve hangi sebepten ötürü çekildiği de verilen bilgiler arasında yer alıyor. Aracınız çekildiği takdirde çekici masraflarını ve otopark masraflarını da siz karşılayacağınızdan ötürü bilgilendirme mesajında toplam ödenecek tutarda bilgisi de yer alıyor. Otoparka çekilen araç sorgulama hizmeti ile aracınız herhangi bir nedenden dolayı çekildiği takdirde tüm bilgilerine kısa bir süre içerisinde ulaşabileceksiniz.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

bilecik plakası

11 Nerenin Plakası?

11 Nerenin Plakası? 11 Hangi İlin Plakası? 11 İlçe Plakaları Kaçtır? Bilecik Plakası Kaçtır? Bilecik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir