CL nerenin plakası

Sri Lanka Plakası Nedir?

Sri Lanka Plakası nedir?

Sri Lanka Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Sri Lanka ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

CL Nerenin Plakası?

CL hangi ülkenin plakası?

Sri Lanka uluslararası plaka kodu ”CL” dir.

Sri Lanka Hakkında Genel Bilgilendirme

Ülke Güney Asya’da bulunan bir Ülkedir. Ülkenin nüfusu 20,639,000 kişidir. Ülkede tropikal iklim hakim olup, muson yağmurlarının etkisi altında kalmaktadır. Ülkede çok sayıda İngiliz bulunmaktadır ve bunun yanı sıra çay üretiminin çok olduğu bir ülkedir. Ülkede çok sayıda çay fabrikası bulunmakta olup başka yetişen tarımsal ürünler ise kauçuk, Hindistan cevizi ve tarçın büyük ölçüde üretim yapılmaktadır.

Bu ürünler ihraç olarak kullanılmaktadır. Ülkede birçok tropikal ormanların olması birçok ağacın yetişmesine sebep olmuş ve b hayvanlarında içinde barındıran bir orman olmuştur. Bu ülkeye giderek safari yapabilir, bunun yanı sıra bu güzel ormanlarda rengarenk çiçekleri de görmeniz de mümkündür. Ülkede deniz ürünleri de önemlidir yetişen ürünlerin tüketilmesi çabuktur.

Yer altı kaynakları bakımından da çok değerli minerallere sahip olan ülkede çok fazla demir yatakları vardır. Avrupa’nın en önemli limanlarına sahip olan bir ülkedir. Bunun yanı sıra ülkenin kara yolu asfalt olup bakımlıdır. Demir yolu ise güvenli bir diğer ulaşım aracıdır. Bu tropikal ormanlarda kereste çok önemli gelir kaynağıdır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

adıyaman plakası

02 Nerenin Plakası?

02 Nerenin Plakası? 02 Hangi İlin Plakası? 02 İlçe Plakaları Kaçtır? Adıyaman Plakası Kaçtır? Adıyaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir