Cumartesi , 4 Şubat 2023
7843 tataristan telefon kodu

Tataristan Telefon Kodu

Tataristan Telefon Kodu Kaçtır?

Tataristan ülke telefon kodu kaçtır?

+7843 Nerenin Telefon kodu?

+7843 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Tataristan telefon kodu +7843′ dür.

Tataristan konum olarak Volga Havzası’ nın orta kısmında yer almaktadır. Ülke karasal iklimin etkisi alındadır. Ülkenin yazları sıcak ve kurak geçerken, kışları ise uzun ve soğuktur. Ülkede bulunan petrol ekonomiyi ayakta tutmuş ve canlandırmış bunun yanı sıra, yaşayan halkın refah düzeyini yükseltmiştir. Ülke ye gelen turistler yaz aylarında ve kış aylarında sıkılmadan eğlene bilecekleri aktiviteler bulunmaktadır.

Ülkenin sanayisi genel olarak petrole dayanırken kimya bakımından da gelişmiştir. Ülkede tarım devlet tarafında yapılmaktadır. Çavdar, buğday ve mısırdır başlıca tarım mahsulleri bunlardır. Ülkede otlakların fazla olması hayvancılık için avantaj olmuştur. Hayvancılık gelişmiş olup, birçok hayvanın eti ihracat konusu olmuştur. Ülkede bazı zamanlarda festivaller yapılmaktadır yaz aylarında giderseniz renkli görüntülere sahip olabilirsiniz.

Ülkenin mutfağı oldukça zengin olup hamur işi ve et yemekleri ön plandadır. Bunların yanı sıra börekler ve sığır etinden yapılan yemeklerin yanlarında özel sosu ile servis edilmektedir. Ülkede de hoşaf ve börek bir arada yenilmektedir ikisi vazgeçilmez olmaktadır. Yeniş bir bebek dünyaya geldiğinde börek ve hoşaf yenilmektedir. Bir tür gelenektir.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

amasya plakası

05 Nerenin Plakası?

05 Nerenin Plakası? 05 Hangi İlin Plakası? 05 İlçe Plakaları Kaçtır? Amasya Plakası Kaçtır? Amasya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir