Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Türkiye Telefon Kodu

Türkiye Telefon Kodu

Türkiye Telefon Kodu Kaçtır?

Türkiye ülke telefon kodu kaçtır?

Türkiye telefon kodu +90′ dır.

Türkiye Ülkesi konum olarak Kuzey yarım kürede Avrupa ve Asya’nın kesişme noktasında bulunan bir ülkedir. Ülkede yaşayan insanların nüfusu 75 milyon kişidir. Ülkenin Karadeniz bölgesinde bulunan verimli topraklarda çay yetişmektedir. Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz yaylaları bulunmaktadır. Karadeniz bölgesinde tarım ve hayvancılık geçim kaynağıdır. Akdeniz bölgesinde de verimli topraklar bulunmakta olup adeta cennetten bir köşedir.

Hem verimli toprakları hem de turistlik bir bölgedir. Antalya ili oldukça fazla turist çekerken Akdeniz bölgesin de bulunan başka illerde ise tarım geçim kaynağıdır. Bunların yanı sıra Ege bölgesi tarihin yaşatıldığı oldukça medeni bir bölge olurken Çeşme ili yerli ve yabancı olmak üzere yaz ve kış aylarında oldukça fazla turist çekmektedir.

Sanayisi gelişmiş bir ülke olurken yaşayan halkın neredeyse tamamı Müslümandır. Eğitime önem vermekte olan ülkede birçok Üniversite bulunmaktadır. Kaliteli eğitim için, okullarda akıllı tahtalar ve öğrencilere tabletler sunulmaktadır. Buram buram tarih kokan şehirleri Doğu illerinde daha çok bulunmaktadır. Askeri yapıdan oldukça önemli olup, TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN yapısı sağlam olup vatanına ve milletine bağlı personelleri bulunmaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir