Cumartesi , 4 Şubat 2023
+90 nerenin kodu

TÜRKİYE Telefon Kodu

TÜRKİYE Telefon Kodu Kaçtır?

TÜRKİYE ülke telefon kodu kaçtır?

+90 Nerenin Telefon kodu?

+90 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

TÜRKİYE telefon kodu +90′ dır.

Türkiye Ülkesi konum olarak Kuzey yarım kürede Avrupa ve Asya’nın kesişme noktasında bulunan bir ülkedir. Ülkede yaşayan insanların nüfusu 75 milyon kişidir. Ülkenin Karadeniz bölgesinde bulunan verimli topraklarda çay yetişmektedir. Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz yaylaları bulunmaktadır. Karadeniz bölgesinde tarım ve hayvancılık geçim kaynağıdır. Akdeniz bölgesinde de verimli topraklar bulunmakta olup adeta cennetten bir köşedir.

Hem verimli toprakları hem de turistlik bir bölgedir. Antalya ili oldukça fazla turist çekerken Akdeniz bölgesin de bulunan başka illerde ise tarım geçim kaynağıdır. Bunların yanı sıra Ege bölgesi tarihin yaşatıldığı oldukça medeni bir bölge olurken Çeşme ili yerli ve yabancı olmak üzere yaz ve kış aylarında oldukça fazla turist çekmektedir.

Sanayisi gelişmiş bir ülke olurken yaşayan halkın neredeyse tamamı Müslümandır. Eğitime önem vermekte olan ülkede birçok Üniversite bulunmaktadır. Kaliteli eğitim için, okullarda akıllı tahtalar ve öğrencilere tabletler sunulmaktadır. Buram buram tarih kokan şehirleri Doğu illerinde daha çok bulunmaktadır. Askeri yapıdan oldukça önemli olup, TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN yapısı sağlam olup vatanına ve milletine bağlı personelleri bulunmaktadır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

amasya plakası

05 Nerenin Plakası?

05 Nerenin Plakası? 05 Hangi İlin Plakası? 05 İlçe Plakaları Kaçtır? Amasya Plakası Kaçtır? Amasya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir