Çarşamba , 29 Kasım 2023
TR nerenin plakası

TÜRKİYE Plakası Nedir?

TÜRKİYE Plakası nedir?

TÜRKİYE Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

TÜRKİYE ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

TR Nerenin Plakası?

TR hangi ülkenin plakası?

TÜRKİYE uluslararası plaka kodu ”TR” dir.

TÜRKİYE Hakkında Genel Bilgilendirme

Ülkenin resmi dili Türkçedir. Başkenti Ankara’dır. Yaşayan halkın hemen hemen hepsi Müslümandır ve dini inançları İslam dır. ülkenin nüfusu 75,932,348kişidir. Gelişmiş bir ülke olan Türkiye de ekonomi iyi durumdadır. Ülkemizde tarım ve hayvancılık geçim kaynağıdır. Ülkemizde iklim bölgelere göre değişkenlik göstermektedir. Ülkemizin doğu bölgesinde kışlar soğuk geçerken yazları ise sıcak ve kuraktır. Akdeniz bölgesinde ise yazları sıcak kışları ise yağışlıdır.

Doğu ve Akdeniz bölgesinde tarım ve hayvancılık yaygınken ihraç edilen tarım ürünleri arasında pamuk, yer fıstığı, narenciye başlıca ürünler arasındadır. Hayvancılıkta ise büyük ve küçük baş hayvanlar yetiştirilmektedir. Sanayi açısından da gelişmiş olan ülke tarım ürünlerinin işlenmesi açısından hızlıdır. Yer altı kaynakları bakımından iyi durumdadır yer altı kaynaklarının başında kömür gelmektedir.

Tatil cenneti denecek olan bir ülkedir. Gelen turistlerin Ülke ekonomisine katkısı büyüktür. Ege ve Akdeniz bölgesi yaz ayların da sıcak havası ve serin suları ile ülkemizin cennetleri arasındadır. Kış aylarında ise gelen turistlerin neredeyse hepsi karda kayak yapma ve teleferik keyfini yaşamaktadır. Doğayla iç içe olan Karadeniz bölgesi yaz ve kış aylarında turistlerin ziyaret ettiği mekanlar arasındadır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir