Pazartesi , 6 Şubat 2023
+64 nerenin kodu

Yeni Zelanda Telefon Kodu

Yeni Zelanda Telefon Kodu Kaçtır?

Yeni Zelanda ülke telefon kodu kaçtır?

+64 Nerenin Telefon kodu?

+64 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Yeni Zelanda’ nın telefon kodu +64′ dur.

Yeni Zelanda ülkesi konum olarak Pasifik Okyanus’unda bulunan bir ada ülkesidir. Ülkede yaşayan kişi sayısı 4 milyondur. Ülkenin hemen hemen yarısı ormanlarla kaplıdır ve yeşil alanlarla kaplıdır. Ülkede birçok eşi benzeri bulunmayan ağaç bulunmaktadır ve bu ormanlar birçok hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Ülkede birçok akarsular ve nehirler bulunmaktadır.

Ülkede yaşayan halkın neredeyse tamamı şehirde yaşamaktadır. Kırsal kesimlerde yaşayan insanlar tarım ve hayvancılıkla geçimini sürdürmekte olup, tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Ülkede okuma yazma bilmeyen neredeyse yoktu. Yaşlı insanlar bile okuma yazma bilmektedir. Ülke genel kültür seviyesi bakımından zengindir. Dünyada en çok gazete basılan ülkeler arasında ilk sırada yerini almıştır. Yaşayan halk okumayı çok sevmektedir.

Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Tarıma elverişli alanlarda üretilen tarım mahsulleri buğday, yulaf ve arpadır. İhracata konu olan bu tarım mahsullerinim yanı sıra ülkede hayvancılıkta çok gelişmiştir. Sığır, koyun ve keçi yetiştirilmektedir. Et ve derileri de ihraç edilmektedir. Etrafı okyanusla kaplı olan ülkede balıkçılık çok gelişmiştir. Kılıç balığı oldukça pahalıdır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

afyon plakası

03 Nerenin Plakası?

03 Nerenin Plakası? 03 Hangi İlin Plakası? 03 İlçe Plakaları Kaçtır? Afyonkarahisar Plakası Kaçtır? Afyonkarahisar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir