Çarşamba , 20 Eylül 2023
+263 nerenin telefon kodu

+263 Nerenin Telefon Kodu

+263 Nerenin Kodu?
+263 Hangi Ülkenin Telefon Kodu?

Zimbabwe Telefon Kodu Kaçtır?
Zimbabwe ülke telefon kodu kaçtır?

+263 Zimbabwe’ nin telefon kodudur.

Zimbabwe ülkesi Afrika kıtasının güneyinde yer alan ve denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Ülke tropikal iklimin etkisi altındadır. Kışları yağışlı geçerken yazları ise ılık ve serindir. Yüksek yamaçlarda ve dağlarda yağış fazla iken ovalarda daha azdır.

Ülkenin ekonomisi tarıma, madenciliğe ve sanayiye dayanmaktadır. Tarıma elverişli alanlarda yapılan ekimlerde elde edilen mahsul pamuk, şeker ve arpadır. Sanayisi ise iyi durumdadır. Ülkede çok sayıda kömür madeni bulunmaktadır. Madencilik ülkede geçim kaynağı haline gelmiştir. Ülkede yaz aylarında ise birçok festivaller düzenlenmektedir. Yaz aylarında ülkeyi ziyarete giderseniz bu güzel festivallere şahitlik edebilirsiniz. Ülkede yaşayan insanların birçoğu Hristiyan olurken Müslümanlarda yaşamaktadır. Bunların yanı sıra ülkede başka dinlere mensup insanlarda vardır.

Ülkenin mutfağında en çok tercih edilen besin mısır ve patatestir. Neredeyse her gün yerler ve fiyatı oldukça ucuzdur. Yaşayan insanların hemen hemen hepsi yemeği elleri ile yemektelerdir. Halk ile çabuk kaynaşmak istiyorsanız yemeğinizi eliniz ile yiyebilirsiniz. Yemeklerin yanında şarap içebilirsiniz ülkede şarap üretimi yapan firmalarda bulunmaktadır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir