Cumartesi , 23 Eylül 2023
+381 nerenin kodu

Sırbistan Telefon Kodu

Sırbistan Telefon Kodu Kaçtır?

Sırbistan ülke telefon kodu kaçtır?

+381 Nerenin Telefon kodu?

+381 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

TÜRKİYE telefon kodu +381′ dir.

Avrupa kıtasında yer alan Sırbistan yaklaşık olarak 8milyon kişi nüfusa sahiptir. Ülkenin başkenti Belgrat’tır. Avrupa kıtasında yer almasından dolayı bölgenin iklim koşullarına benzer bir iklimin yaşandığını söylemek mümkündür. Karasal iklimin etkili olması kışların oldukça soğuk ve şiddetli olmasında büyük etken olmuştur. Kar yağışının şiddetli olarak yaşandığı ülke de kış aylarında hemen hemen her yerde soğuğu hissetmek mümkündür.

Sırbistan konum itibariyle komşu bulunduğu ülkelerle benzer kültürel özellikler göstermektedir. Aynı coğrafya da yaşayan devletlerin benzer özellikle göstermesi oldukça normaldir. Ülkenin başkenti Belgrad en tanınmış şehirleri arasında yer almaktadır.

Osmanlı Devleti döneminde Belgrad’ın alınması için bir çok sefer düzenlenmiştir. Bazı seferler kış mevsiminin yaklaşmasından dolayı iptal edilerek geri çekilmiştir. Farklı seferlerde de Belgrad kalesini aylarca esir alarak Sırplılara zor zamanlar yaşatmıştır. Belgrad’a girmeyi başaran Osmanlı Devleti Avrupa kıtasında kendisinden daha güçlü bir devlet olmamasından dolayı tüm ülkelerin dikkatini çekmektedir. Aynı zamanda 1.Dünya Savaşının ortaya çıkmasında Sırp Veliahtının öldürülmesi de büyük etkiye sahip olmuştur.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir