T nerenin plakası

Tayland Plakası Nedir?

Tayland Plakası nedir?

Tayland Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Tayland ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

T Nerenin Plakası?

T hangi ülkenin plakası?

Tayland uluslararası plaka kodu ”T” dir.

Tayland Hakkında Genel Bilgilendirme

Tayland Güney Doğu Asya’ da yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 67,725,979 kişidir. Ülkenin Başkenti Bangkok’tur. Resmi dini Budizm dir. Tayland ta film izlemek için sinemaya gittiğinizde filmden önce Tayland resmi marşı çalarken ayağa kalkmak zorunludur ve ülkede çocukların başını okşamakta saygısızlık olarak kabul edilmektedir. Yerde duran paranın üstüne basmak yasaktır.

Ülke halkı canlı renkleri sevdiği için evler yan yana renk renk boyanmış olarak görebilirsiniz. Gelen turistlerin dikkatini çeken ve hoşlarına giden bir detay haline gelmiştir. Ülke her zaman sıcaktır fakat kasım ayında sıcaklık az da olsa düşüşe geçmektedir. Ülkenin görüntüsü olarak çok yeşildir ülkede çok sayıda bambu ve hint kamışı bulunmaktadır.

Ülkenin hemen hemen hepsi okur ve yazadır. Ülkenin geçim kaynağı tarımdır. Ülkede tarım ve toprak mülkiyeti çok önemlidir. Maden yönünden en zengin ülkedir. Kalay üretimi çok sanayi açısından çok yaygındır. Tarımda ise pirinç ihracat yönünden çok en çok üretilen tarım ürünüdür. Tayland da balıkçılıkta çok gelişmiş olup hem tatlı su hem de denizde balık avlanmaktadır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir