Perşembe , 21 Eylül 2023
+58 nerenin telefon kodu

Venezuela Telefon Kodu

Venezuela Telefon Kodu Kaçtır?

Venezuela ülke telefon kodu kaçtır?

+58 Nerenin Telefon kodu?

+58 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Venezuela telefon kodu +58′ dur.

Yeni Zelanda ülkesi konum olarak Pasifik Okyanus’unda bulunan bir ada ülkesidir. Ülkede yaşayan kişi sayısı 4 milyondur. Ülkenin hemen hemen yarısı ormanlarla kaplıdır ve yeşil alanlarla kaplıdır. Ülkede birçok eşi benzeri bulunmayan ağaç bulunmaktadır ve bu ormanlar birçok hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Ülkede birçok akarsular ve nehirler bulunmaktadır.

Ülkede yaşayan halkın neredeyse tamamı şehirde yaşamaktadır. Kırsal kesimlerde yaşayan insanlar tarım ve hayvancılıkla geçimini sürdürmekte olup, tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Ülkede okuma yazma bilmeyen neredeyse yoktu. Yaşlı insanlar bile okuma yazma bilmektedir. Ülke genel kültür seviyesi bakımından zengindir. Dünyada en çok gazete basılan ülkeler arasında ilk sırada yerini almıştır. Yaşayan halk okumayı çok sevmektedir.

Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Tarıma elverişli alanlarda üretilen tarım mahsulleri buğday, yulaf ve arpadır. İhracata konu olan bu tarım mahsullerinim yanı sıra ülkede hayvancılıkta çok gelişmiştir. Sığır, koyun ve keçi yetiştirilmektedir. Et ve derileri de ihraç edilmektedir. Etrafı okyanusla kaplı olan ülkede balıkçılık çok gelişmiştir. Kılıç balığı oldukça pahalıdır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir