Çarşamba , 22 Kasım 2023
+94 telefon kodu

Sri Lanka Telefon Kodu

Sri Lanka Telefon Kodu Kaçtır?

Sri Lanka ülke telefon kodu kaçtır?

+94 Nerenin Telefon kodu?

+94 hangi ülkenin uluslararası telefon kodu?

Sri Lanka telefon kodu +94′ dur.

Ülke Güney Asya’da bulunan bir Ülkedir. Ülkenin nüfusu 20,639,000 kişidir. Ülkede tropikal iklim hakim olup, muson yağmurlarının etkisi altında kalmaktadır. Ülkede çok sayıda İngiliz bulunmaktadır ve bunun yanı sıra çay üretiminin çok olduğu bir ülkedir. Ülkede çok sayıda çay fabrikası bulunmakta olup başka yetişen tarımsal ürünler ise kauçuk, Hindistan cevizi ve tarçın büyük ölçüde üretim yapılmaktadır.

Bu ürünler ihraç olarak kullanılmaktadır. Ülkede birçok tropikal ormanların olması birçok ağacın yetişmesine sebep olmuş ve b hayvanlarında içinde barındıran bir orman olmuştur. Bu ülkeye giderek safari yapabilir, bunun yanı sıra bu güzel ormanlarda rengarenk çiçekleri de görmeniz de mümkündür. Ülkede deniz ürünleri de önemlidir yetişen ürünlerin tüketilmesi çabuktur.

Yer altı kaynakları bakımından da çok değerli minerallere sahip olan ülkede çok fazla demir yatakları vardır. Avrupa’nın en önemli limanlarına sahip olan bir ülkedir. Bunun yanı sıra ülkenin kara yolu asfalt olup bakımlıdır. Demir yolu ise güvenli bir diğer ulaşım aracıdır. Bu tropikal ormanlarda kereste çok önemli gelir kaynağıdır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir