Cumartesi , 4 Şubat 2023
vietnam ülke plakası

Vietnam Plakası Nedir?

Vietnam Plakası nedir?

Vietnam Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Vietnam ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

VN Nerenin Plakası?

VN hangi ülkenin plakası?

Vietnam uluslararası plaka kodu ”VN” dir.

Vietnam Hakkında Genel Bilgilendirme

Vietnam Güneydoğu Asya’da bulunan bir devlettir. Ülkenin nüfusu 90,730,000kişidir. Resmi dili Vietnamcadır. Ülke ovalardan meydana gelmiştir. Kıraç toprakların yüksek yerleri tarıma elverişlidir. Ülkede tropikal iklim hüküm sürmektedir. Ülkenin kuzeyinde sıcaklık düşükken güneyinde iste bütün yıl sıcaklık yüksektir. Ülkenin ormanlarında çok çeşit ağaç görebilirsiniz. Abano ağacı ve tik ağacı gibi ağaçların bulunduğu ve yabani hayvanların yaşadığı ormanlar mevcuttur.

Ter altı kaynaklarında ise maden kömürü, fosfat ve çinko gibi kaynaklara sahiptir. Ülke nüfusunun yarıdan fazlası tarımla uğraşmaktadır. Ülkede en fazla yetişen tarım ürünü pirinç ve kauçuktur bununla birlikte yer altı zenginliklerinden kömürde ihraç edilmektedir.

Ülkede sanayi gıda, tekstil, gübre yönünden gelişmiştir. Ülkede kişi başına bir motosiklet düşmektedir ve trafik kurallarına pek uyulmamaktadır. Ülkenin restoranlarda hemen hemen her şeyi bulabilirsiniz. Kobra kanı şarabı istediğinizde kobrayı masada kesip size servis edebilirler hem etini yiyebilir hem de kanını içebilirsiniz. Ülkenin mutfağında tavuk ve balığın yeri büyüktür hemen hemen her yemek ve çorbanın içinde tavuk görebilirsiniz.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

amasya plakası

05 Nerenin Plakası?

05 Nerenin Plakası? 05 Hangi İlin Plakası? 05 İlçe Plakaları Kaçtır? Amasya Plakası Kaçtır? Amasya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir